Blog

Powiększenie męskiej klatki piersiowej

Obecnie nie tylko panie oddają się różnym zabiegom medycyny estetycznej, aby poprawić swoją atrakcyjność. Coraz częściej do tej metody ulepszania wyglądu przekonują się bowiem mężczyźni. Powiększenie męskiej klatki piersiowej to obecnie jedna z najpopularniejszych operacji plastycznych wybierana wśród panów. Zbudowanie bowiem atrakcyjnego umięśnienia wymaga czasochłonnych ćwiczeń, a nie zawsze efekt naturalny jest wystarczający, czy równie atrakcyjny. Jak wygląda sam zabieg i kto może z niego skorzystać?

Powiększenie męskiej klatki piersiowej – opis i cena

Powodów, dla których mężczyźni decydują się na wszczepienie implantów, jest wiele. Najczęściej jest to niemożność zbudowania atrakcyjnej masy mięśniowej, brak czasu na ćwiczenia, czy niezadowolenie z wyglądu pomimo ćwiczeń, co najczęściej jest związane z fizjologią, a więc czynnikiem nie do przeskoczenia. Powiększenie męskiej klatki piersiowej jednak bezwzględu na przyczynę jest zabiegiem popularnym i bezpiecznym. Wykonuje go coraz więcej klinik medycyny estetycznej.

Podobnie jak w przypadku powiększenia piersi u kobiet, polega na wszczepieniu implantów podmięśniowo, tak, aby tworzyły atrakcyjny zarys naturalnych mięśni klatki piersiowej. Implanty podobnie jak w przypadku kobiecych, występują w różnych rozmiarach, które lekarz dobierze na konsultacji.  Powiększenie męskiej klatki piersiowej bywa również formą korekty po różnego rodzaju urazach, czy operacjach, wskutek których nastąpiły nieestetyczne ubytki tkanki w obrębie torsu. Koszt takiego zabiegu to od dziesięciu do piętnastu tysięcy złotych. Wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym, a ponieważ jest to dość prosty zabieg, nie niesie ze sobą wysokiego ryzyka powikłań.

Przeciwskazania oraz czas rekonwalescencji 

Lekarze podkreślają jednak, że operacja powinna być alternatywą dla tych, u których ćwiczenia nie przyniosły zamierzonego efektu, a nie jedynym środkiem do wymarzonej klatki. Powiększenie męskiej klatki piersiowej jak każdy zabieg jest ingerencją w nasze ciało. Przed zabiegiem należy wykonać szereg badań krwi oraz moczu. Całkowity czas gojenia się to około sześciu tygodni. Warto mieć jednak na uwadze, że osoby z problemami onkologicznymi, krzepliwością krwi, cukrzycą, czy nadciśnieniem mogą nie zakwalifikować się do zabiegu.

Co jednak istotne osoby z wrodzonym brakiem mięśnia piersiowego, jak najbardziej z tej formy uzupełnienia ubytku mogą skorzystać. Chociaż zabieg jest prosty i bezpieczny, zawsze istnieje ryzyko powikłań takich jak krwiak, zakażenie, zapalenie żył piersiowych, przemieszczenie lub obnażenie się implantu, czy nieprzyjęcie przez organizm implantu poprzez wytoczenie się torebki włóknistej. Niestety ostatnia sytuacja jest niezależna od lekarza, ani tym bardziej pacjenta, wszystko bowiem zależy od organizmu.