Blog

Popularne zabiegi chirurgii plastycznej u mężczyzn

Od niedawna operacje plastyczne cieszą się dużym powodzeniem nie tylko u kobiet, ale również i u mężczyzn. Wielu z panów doskonale wie, że codzienna dbałość o siebie to nie tylko dieta i ćwiczenia, ale również zabiegi. Operacje pozwalają na zregenerowanie organizmu, aby móc dłużej cieszyć się atrakcyjnym wyglądem. Z pomocą w osiągnięciu celów tego rodzaju przychodzi właśnie chirurgia plastyczna.

Wiele ludzi powszechnie uważa, że na 100 operacji plastycznych aż 25 do 30 dotyczy mężczyzn. Część z nich dotyczy chęci poprawienie wyglądu, czyli usunięcia różnego rodzaju niedoskonałości, jak np. abdominoplastyka. Jednak zdarza się, że panowie decydują się na zabiegi chirurgii plastycznej z powodów, które bywają bardziej wstydliwe.

Ginekomastia

Ginekomastia jest ściśle związana z rozrostem tkanki gruczołowej czy piersiowej. Przyczynami ginekomastii mogą być przykładowo zażywane leki, które powodują znaczny przyrost tkanki tłuszczowej, jak i niedoczynność tarczycy. Często główną przyczyną jest jednak otyłość, którą powoduje najczęściej siedzący tryb życia. Zdarza się również, że ginekomastia pojawia się jako skutek uboczny zażywania hormonów anabolicznych, które mają prowadzić do osiągnięcia muskularnej sylwetki „na skróty”. Zabieg tego rodzaju jest rozwiązaniem nie tylko problemów fizycznych, ale również i psychicznych, pojawiających się u mężczyzn z powodu nadmiernego rozrostu tkanki piersiowej.

Liposukcja

Zabieg tego rodzaju nie może być oczywiście sposobem na pozbycie się nadwagi, jednak często wybierany jest jako metoda walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej, która odkłada się w niepożądanych miejscach. Mężczyźni, którzy najczęściej decydują się na liposukcję, chcą przywrócić swojej sylwetce właściwe proporcje. U panów tłuszcz najczęściej odkłada się w okolicach brzucha, tworząc tzw. „boczki”. Liposukcja wymaga przynajmniej dwutygodniowego okresu rekonwalescencji oraz wiąże się z ograniczeniami różnego rodzaju, których należy przestrzegać przez określony czas.

Abdominoplastyka

Klatka piersiowa, ramiona oraz brzuch to te części ciała, nad którymi mężczyźni pracują najintensywniej. W osiągnięciu upragnionego celu często przeszkadzają im czynniki zewnętrzne, takie jak wcześniejsza, duża utrata wagi czy przebycie niektórych chorób. Z pomocą przychodzi abdominoplastyka, czyli zabieg korygujący wygląd brzucha. Jeśli u mężczyzn, poza nadmiarem skóry, jak i osłabieniem mięśni budujących ścianę jamy brzusznej, istnieje nadmiar tkanki tłuszczowej, abdominoplastyka może zostać połączona z liposukcją. Po zmianie kształtu brzucha, w celu uzyskania lepszych oraz bardziej trwałych efektów, zaleca się zdrową dietę oraz indywidualnie dobrany trening brzucha.

Powiększanie pośladków

Co ciekawe, kobiety, tak samo jak mężczyźni, przywiązują uwagę do wyglądu pośladków płci przeciwnej. Stawiają je na równi z kształtnym torsem czy sprężystą sylwetką. Nic więc dziwnego, że coraz więcej mężczyzn korzysta z zabiegu powiększania pośladków. Korygując pośladki korzysta się najczęściej z przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na pobraniu tłuszczu z innych okolic ciała, a po odpowiednim przygotowaniu wszczepia się go w okolice korygowane. Skuteczną metodą powiększania pośladków u mężczyzn jest również zabieg z zastosowaniem implantów, które posiadają trwałą powłokę odporną na urazy. Zabieg jest bezpieczny, a powrót do całkowitej sprawności może nastąpić już po miesiącu od zabiegu.

Usuwanie tatuaży

Chociaż teoretycznie tatuaż jest permanentnym rysunkiem, to dzięki najnowszym technologiom istnieje możliwość jego usunięcia bez konieczności poddawania się operacji. Usuwanie tatuaży najczęściej odbywa się za pomocą lasera, które jest bardzo skuteczne i cieszy się ogromną popularnością wśród tych mężczyzn, którym wykonane tatuaże się znudziły lub zaczęły wyglądać nieestetycznie.