Blog

Powiększanie biustu – obawy pacjentek

Powiększanie biustu za pomocą silikonowych implantów stało się popularne w latach 60. XX w. Dzisiaj szacuje się, że jest to najbardziej popularny zabieg medycyny estetycznej, na który zgłasza się wiele kobiet na całym świecie. Mimo tak długiej historii i coraz doskonalszych technik operacyjnych powiększenie piersi implantami wciąż łączy się w powszechnym mniemaniu z wieloma problemami takimi jak ból, powikłania czy sam efekt końcowy operacji. Na temat powiększania biustu narosło wiele mitów, które nieustannie są powtarzane i swobodnie interpretowane przez potencjalne pacjentki. Powoduje to, że wiele kobiet ma obawy przed poddaniem się operacji. Dzisiaj je rozwiejemy.

Powiększanie biustu – obawy

Zabieg tego rodzaju należy do bezpiecznych, ale należy mieć świadomość tego, że jak żaden inny, nie daje stu procentowej gwarancji eliminacji skutków ubocznych czy powikłań. Dlatego też decyzja o poddaniu się operacji powiększania biustu powinna być przede wszystkim podjęta samodzielnie i świadomie. Zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem chirurgiem, który nie tylko dobierze odpowiednie implanty, ale również dokładnie wytłumaczy procedurę operacji. Pamiętaj, że zabieg wykonujesz jedynie dla siebie, dlatego tylko Ty powinnaś mieć wpływ na swoje decyzje.

Ból po operacji

Jednym z najczęstszych objawów powiększania piersi jest przestrach przed dolegliwościami bólowymi i ewentualnymi powikłaniami pooperacyjnymi. Ból związany jest z indywidualnym progiem bólowym. W zależności od potrzeb można je łagodzić odpowiednimi środkami przeciwbólowymi. Po operacji konieczne jest też noszenie specjalnego stanika uciskowego przez okres około kilku miesięcy. Jeśli zabieg zostanie wykonany przed doświadczonego i wykwalifikowanego chirurga, to ryzyko pojawienia się powikłań jest znikome. Warto pamiętać, że zabieg poprzedzony jest wykonywaniem szeregu badań, a także opracowaniem szczegółowego planu leczenia.

Efekt końcowy

Powiększanie biustu łączy się najczęściej z obawą przed nieodpowiednim efektem końcowym. Panie boją się, że ich biust nie będzie się prezentował tak, jak tego oczekiwały. Obecnie stara się zapobiec takim obawom poprzez wprowadzenie do nowocześniejszych gabinetów symulacji 3D. Dzięki temu pacjentka ma możliwość zobaczenia jak będzie się prezentowała po operacji. Wiele z pań boi się również, że z czasem nowe piersi utracą swoją jędrność. Powiększony biust zazwyczaj będzie jednak wyglądał świetnie i naturalnie.

Powiększanie biustu: podsumowanie

Jak widzisz, większość z popularnych informacji i opinii dotyczących powiększania biustu, to jedynie mity. Pamiętaj, aby swoje wątpliwości przed operacją skonsultować z lekarzem specjalistą, który z pewnością dokładnie wytłumaczy pacjentce wszystkie kwestie związane z bezpieczeństwem i komfortem w trakcie, jak i po zabiegu.