Blog

Plastyka powłok brzucha – medyczne korzyści

Abdominoplastyka znana również jako plastyka powłok brzucha to zabieg chirurgiczny, który napina mięśnie brzucha i pomaga wyeliminować nadmiar skóry. Każda z nas zna kosmetyczne zalety wykonywania abdominoplastyki. Operacja tego rodzaju wpływa przede wszystkim na poprawę wyglądu, ale także samopoczucia pacjentek. Ponieważ operacja ma na celu uzyskanie bardziej płaskiego i bardziej napiętego żołądka, pacjenci zazwyczaj wybierają tę procedurę po ciąży lub po utracie znacznej masy ciała w krótkim okresie czasu. Jednak kiedy plastyka powłok brzucha może mieć korzyści medyczne? Podpowiadamy!

Medyczne korzyści plastyki powłok brzucha

Bez wątpienia plastyka powłok brzucha oferuje wiele nagród kosmetycznych. W rzeczywistości abdominoplastyka może również przynieść korzyści medyczne, zwłaszcza gdy staje się wymaganą korekcyjną procedurą chirurgiczną u pacjentów z pewnymi schorzeniami.

Korekcja przepukliny brzusznej

Przepuklina brzuszna powstaje, gdy jelito lub tkanka brzucha przebijają się przez ścianę brzucha, tworząc rodzaj woreczka lub worka. Przepuklina ta może rozwinąć się z wielu powodów, takich jak osłabienie brzucha wynikające z masywnej utraty masy ciała, wyrostka robaczkowego lub cięcia cesarskiego. Podobnie jak spłaszczanie brzucha, plastyka powłok brzucha może podobnie korygować przepuklinę brzuszną poprzez zajęcie się osłabionymi mięśniami brzucha, zmniejszając w ten sposób nacisk na skórę.

Zmniejszenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu (SUI) jest stanem kontroli pęcherza, który występuje, gdy pojawia się zbyt duży nacisk na pęcherz i cewkę moczową. SUI charakteryzuje się niekontrolowanym wyciekiem wywołanym nagłymi i silnymi działaniami, takimi jak kichanie, kaszel, śmiech i ćwiczenia. Stan jest zwykle leczony bez konieczności operacji, ale badania wykazały, że plastyka powłok brzucha może pomóc pacjentom z SUI. Problem występuje najczęściej u kobiet, zwłaszcza po porodzie, ale może również dotyczyć mężczyzn.

Plastyka powłok brzucha: zmniejszenie bólu pleców

Ból pleców jest kolejnym częstym problemem, który można leczyć poprzez abdominoplastykę. Po porodzie lub znacznej utracie wagi kobiety mogą skarżyć się na bóle pleców wynikające z osłabienia mięśni brzucha. Podczas plastyki powłok brzucha i usuwania nadmiaru tłuszczu z brzucha, zakładka brzucha chirurgicznie napina osłabione mięśnie, co powoduje bardzo potrzebne podparcie brzucha, które może złagodzić ból pleców.

Poprawa postawy ciała

Produktem ubocznym silniejszych mięśni brzucha i zmniejszonego bólu pleców jest poprawiona postawa. Po zabiegu plastyki powłok brzucha możesz cieszyć się lepszą postawą z powodu napiętych mięśni, co zapewnia lepsze wsparcie kręgosłupa.