Blog

Pielęgnacja włosów na jesień

Pielęgnacja włosów na jesień to temat, który spędza sen z powiek wszystkim osobom, które dbają o wygląd swojej fryzury. Zazwyczaj w październiku zwiększa się wilgotność powietrza, a nasze włosy narażone są na niekorzystne działanie deszczu, intensywny wiatr i spadającą temperaturę. Jeśli chcesz, by Twoje włosy wyglądały zjawiskowo również w tej problematycznej porze roku, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Pielęgnacja włosów na jesień – o co zadbać?

Pielęgnację włosów na jesień warto rozpocząć od podcięcia końcówek. Nie musi to być wcale drastyczne cięcie – wystarczy pozbyć się kilku zniszczonych centymetrów. Jesienią większość osób obserwuje, że pogarsza się ich stan włosów. Winę za to ponosi zazwyczaj zła dieta. Wraz z początkiem października mamy coraz mniejszy dostęp do cennej witaminy D3 i owoców sezonowych.

Po zakończeniu lata wiele osób zażywa suplementy diety, jednak nie zastąpią one dobrze zbilansowanej diety. Potrzebne witaminy możesz wciąż dostarczać dzięki rodzimym warzywom oraz mrożonym owocom. Jesień to okres, kiedy temperatura powoli zbliżać się do zera i wypada już zadbać o ciepłe nakrycie głowy. Choć mogą one zepsuć misternie układaną fryzurę, to warto pamiętać, że przede wszystkim mroźny wiatr wysusza końcówki i osłabia strukturę włosów.

Wypadanie włosów na jesień – jak sobie z nim radzić?

Wzmożone wypadanie włosów jesienią jest najczęściej objawem osłabienia skóry głowy po lecie, niedoboru witaminy D3, bądź też zbyt dużego stresu, który łączy się często z powrotem do codziennych obowiązków po urlopie. Pamiętaj jednak, że wypadanie włosów jest naturalnym zjawiskiem, a po pewnym czasie włos naturalnie obumiera. Jeśli jednak włosy wypadają zbyt intensywnie, warto udać się na konsultację do trychologa i wykonać podstawowe badania krwi, aby wykluczyć poważniejsze schorzenia.

W walce z nadmiernym wypadaniem włosów pomogą nam niezawodne wcierki. Bardzo łatwo zakupić je w drogeriach czy w aptekach, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać je samodzielnie. Do przygotowania domowej wcierki potrzebujesz ulubionego oleju do skóry głowy, imbiru (zastąpić go możesz olejkiem rozmarynowym lub sokiem z cytryny) oraz wody brzozowej (ewentualnie spirytusu salicylowego, jeśli nie masz problemów z przetłuszczaniem się włosów). Mieszankę połącz ze sobą w miseczce i wetrzyj w skórę głowy. Po upływie pół godziny normalnie umyj włosy szamponem.