Blog

Pielęgnacja skóry wokół oczu

Skóra pod oczami i na powiekach to wyjątkowo delikatny obszar naszej twarzy, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli o nią nie zadbamy, to bardzo szybko pojawią się zmarszczki, cienie i worki pod oczami, które są nieestetyczne i zdradzają wiek kobiety. Przekonaj się sama, co należy robić, aby zachować promienny wygląd i świetliste spojrzenie!

Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna w przeciwieństwie do tej, którą mamy na policzkach, brodzie i czole. Znajduje się na niej dużo gruczołów łojowych, przez co jest niezwykle podatna na przesuszenie. To w tym miejscu najszybciej pojawiają się pierwsze zmarszczki, których niestety nie da się uniknąć. Odpowiednia pielęgnacja skóry wokół oczu pozwala jednak na opóźnienie procesu ich powstawania.  

Jak dbać o skórę w okolicy oczu?

Wiele osób skórę pod oczami traktuje w ten sam sposób, co pozostałą skórę twarzy. Jest to niestety duży błąd, ponieważ skóra w tym miejscu wymaga stosowania specjalnego kremu pod oczy, który ma właściwości zapobiegające powstawaniu zmarszczek i worków. Pielęgnacja skóry wokół oczu powinna zacząć się jak najwcześniej, zanim pojawią się pierwsze oznaki starzenia się skóry. Im wcześniej zaczniesz dbać o swoją cerę, tym dłużej będziesz mógł cieszyć się jej pięknym i młodym wyglądem. 

Prawidłowy demakijaż to klucz do sukcesu podczas pielęgnacji skóry wokół oczu

Demakijaż ma istotne znaczenie, zatem należy używać do niego odpowiednich preparatów takich jak płyny micelarne, mleczka, emulsje, olejki lub oleje roślinne. Ważne jest, aby ich skład był pozbawiony sztucznych dodatków i substancji chemicznych, które zamiast pomagać, mogą szkodzić i przyczynić się do nieprzyjemnego uczucia swędzenia lub pieczenia. 

Podczas demakijażu warto pamiętać o tym, że skóra nie lubi przecierania, pocierania i rozciągania, dlatego demakijaż należy wykonać, przykładając do zamkniętego oka płatek kosmetyczny nasączony wybranym preparatem. Następnie chwilę przytrzymać i delikatnie przesuwać w stronę nosa i kącików oka. 

Masaż skóry wokół oczu

Masaż jest jednym ze sposobów na zachowanie jędrnej skóry, pozbycie się opuchlizny i odświeżenie spojrzenia. Jego wykonanie jest bardzo proste, ponieważ już samo wklepywanie kremu pod oczy w tym miejscu jest przyjemną i skuteczną formą masażu. Ciekawym rozwiązaniem jest wykonanie masażu kostką lodu, która dodatkowo ma działanie łagodzące opuchliznę. 

Sen i odpoczynek –  podstawą promiennego wyglądu

Jeśli chcesz być zawsze zadowoloną ze swojego wyglądu i zapobiec szybszemu starzeniu się skóry, zadbaj o swój wypoczynek. Sen to kluczowy element zdrowego stylu życia.