Blog

Niechirurgiczne powiększanie piersi

Zabieg powiększania piersi jest jedną z najczęściej wybieranych operacji plastycznych wśród kobiet. Każdy, kto słyszy słowo „operacja” lub „zabieg” zazwyczaj od razu wiąże to z uczuciem niepokoju przed bólem oraz ewentualnymi powikłaniami. Pragniemy przedstawić kilka łatwiejszych sposobów na powiększenie biustu bez konieczności wykonywania inwazyjnej operacji. 

Sposoby na niechirurgiczne powiększanie piersi

Niewielki biust staje się u kobiet problemem, który często wywołuje kompleksy. Niektóre Panie są niezadowolone z rozmiaru lub kształtu swoich piersi i dlatego szukają rozwiązania, aby poprawić ich wygląd. Po karmieniu piersią zdarza się, że biust bardzo maleje, traci jędrność i symetryczność. Medycyna estetyczna wymyśliła wiele zabiegów, które pomagają poprawić wygląd całego naszego ciała, również w mniej inwazyjny sposób.

Powiększanie i ujędrnianie biustu kwasem hialuronowym

Coraz częściej zamiast wszczepiania implantów kobiety decydują się na mniej inwazyjne sposoby, poprawiające wygląd biustu. Jednym z nich jest wypełnianie piersi kwasem hialuronowym. Jest to bezpieczny i najczęściej stosowany preparat w medycynie estetycznej, który ma za zadanie ujędrnić i przywrócić objętość piersiom. Kwas hialuronowy występuje w postaci żelu i odpowiada za wiązanie wody w naskórku. Występuje w organizmie w naturalny sposób, a spadek jego ilości powoduje zmarszczki i zmniejsza elastyczność skóry. Efekty pojawiają się natychmiastowo i utrzymują się przez okres od 16 do 18 miesięcy. 

Powiększanie biustu poprzez przeszczep własnej tkanki tłuszczowej

Kolejny sposób na niechirurgiczne powiększenie piersi to przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Ta metoda ze względu na szybkie efekty jest coraz częściej wykorzystywana w medycynie estetycznej przy modelowaniu różnych części ciała. Jest to bezpieczna procedura, ponieważ własna tkanka tłuszczowa gwarantuje prawidłowe przyjęcie się do organizmu. Zaletą tej metody jest także możliwość pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej z innych partii ciała takich jak uda czy brzuch. 

Jakie istnieją zalety niechirurgicznego powiększania piersi?

Procedury powiększania piersi są łatwo dostępne w wielu profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Efekty uzyskane po zabiegu są w pełni naturalne i dyskretne, ponieważ na biuście nie ma widocznych śladów blizn oraz wyczuwalnych znaków wypełniacza. Kwas hialuronowy, jak i tkanka tłuszczowa są elementami występującymi w naszym organizmie, dzięki temu ryzyko niepożądanej reakcji alergicznej jest minimalne.