Blog

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Wiele kobiet pragnie powiększyć swój rozmiar piersi. Najczęściej jednak obawiają się samego zabiegu, jak i okresu rekonwalescencji. Warto wiedzieć, że powiększanie piersi można wykonać na kilka sposobów. Jednym z nich jest lipofilling, który stanowi alternatywę dla klasycznych implantów. 

Powiększanie piersi metodą lipofillingu – co to? 

Lipofilling inaczej nazywany lipomodelingiem piersi to alternatywa dla chirurgicznych metod powiększania biustu. W zabiegu największą rolę odgrywa własny tłuszcz. Powiększanie piersi odbywa się za jego pomocą. Po odpowiednim przygotowaniu tkanki tłuszczowej przeszczepia się ją w okolice piersi. W tym zabiegu stosuje się w pełni naturalne materiały, dlatego ryzyko reakcji alergicznych zmniejsza się  do minimum. Co więcej, lipofilling polega na odsysaniu tłuszczu z miejsc, gdzie według pacjentki jest go za dużo. Powiększenie piersi za pomocą lipomodelingu zdecydowanie poprawia proporcje całej sylwetki. 

Jak wygląda zabieg lipofillingu? 

Zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem jest dość krótki, trwa około 120-180 minut. W zależności od potrzeb pacjenta przebiega w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Na początku lekarz pobiera tkankę tłuszczową z okolic, w których występuje jej nadmiar, najczęściej jest to brzuch, uda lub pośladki. Podczas tej czynności przy znieczuleniu ogólnym wstrzykiwany jest roztwór soli fizjologicznej, lidokainy i adrenaliny.

Preparat powoduje uplastycznienie tłuszczu i obkurczenie naczyń krwionośnych. Gdy tkanka tłuszczowa zostanie pobrana, następnie odpowiednio przygotowuje się ją do przeszczepu. W laboratorium zostaje odwirowana, a woda i obumarłe komórki są usunięte. W przeszczepianej tkance powinny zostać jedynie zdrowe i wartościowe frakcje, które wpływają na szybkość jej regeneracji. Czasami do całości dodaje się osocze bogatopłytkowe lub komórki macierzyste celem zwiększenia przeżywalności komórek tłuszczowych. Ostatni etap to wszczepienie tkanki tłuszczowej do piersi. Zabieg powiększenia piersi wykonuje się poprzez wykonanie kilku nakłuć i wprowadzenie tłuszczu w odpowiednie miejsca. 

Jakie są efekty po lipofillingu?

Efektem zabiegu jest powiększenie piersi o jeden rozmiar. Rezultat widoczny jest niemalże od razu, jednak po upływie kilku dni efekty stają się okazalsze. Zabieg sprawia, że piersi są nie tylko naturalnie powiększone, ale i ujędrnione. Dodatkowo sylwetka nabiera bardziej proporcjonalnych kształtów. Powiększanie piersi metodą liposukcji jest świetną alternatywą dla inwazyjnej operacji plastycznej. Po zabiegu na piersiach utrzymuje się obrzęk przez około 7 dni. Czas rekonwalescencji jest krótki, a ryzyko zakażenia niewielkie. Lipofilling gwarantuje utrzymanie efektu powiększonych piersi na całe życie, co oznacza, że nie trzeba po czasie wykonywać go ponownie.