Blog

Nie takie bikini straszne, jak je malują – zacznij przygotowania do sezonu!

Pierwsze cieplejsze dni już za nami. To wtedy najczęściej budzimy się z zimowego snu i co tu dużo mówić – z zasady wpadamy w panikę, bo lato coraz bliżej a nasze ciało w żaden sposób nie jest przygotowane do pokazywania w pełnej okazałości. Najczęściej nie tylko sama niedoskonała sylwetka jest problemem, ale także stan skóry. Spokojnie, jest jeszcze całkiem sporo czasu i jeśli już dziś zaczniesz podejmować działania, do lata będziesz mogła pochwalić się piękna sylwetką oraz nienaganną, gładką skórą, pięknie prezentującą się w bikini.

Nadmiar kilogramów

Nie oszukujmy się. Nadmiarów tkanki tłuszczowej, która zdążyła odłożyć się przez zimę, a być może nawet przez ostatnie lata, nie jesteśmy w stanie się pozbyć w ciągu kilku dni. Przez kilka tygodni jednak można naprawdę wiele zrobić i to w sposób zdrowy. Nie czekaj do ostatniej chwili, aby robić głodówki i oczyszczanie organizmu na dwa tygodnie przed upragnionym urlopem. Potraktuj zdrowy styl życia jak przyjemność. Nie musisz od razu startować z przysłowiowego „wysokiego C” i zaczynać ciężkich treningów na siłowni czy zajęciach fitness. Na początek poświęć choć pół godziny dziennie na marsz. Zamiast jechać na zakupy samochodem – po prostu się przejdź się szybszym krokiem. Pomyśl o takiej aktywności, która Tobie będzie sprawiała przyjemność. Jeśli nie lubisz biegać – nie zmuszaj się, bo szybko się zniechęcisz. Z pewnością jest aktywność, którą lubiłaś kiedyś lub taka, której jeszcze nie odkryłaś. Próbuj, a nie tylko poprawisz swoją sylwetkę, ale także nabierzesz więcej energii do życia i działania.

Kolejnym elementem jest zdrowa dieta. Nie chodzi o zastosowanie „diet cud”, która pomoże ci stracić kilka kilogramów w tydzień, ale o zmianę swoich nawyków żywieniowych. Zrezygnuj ze słodyczy i staraj się przygotowywać bardziej lekkie posiłki. Wiosna to najlepszy czas na to, bo naturalnie potrzebujemy większej ilości warzyw i mamy na nie ochotę. Nie głodź się, ale zmniejsz nieco porcje jedzenia i przede wszystkim – pij dużo wody, co dobrze wpłynie nie tylko na Twoją sylwetkę, ale także na skórę. Efekty zauważysz już po kilkunastu dniach, a w ciągu kilku tygodni zdążysz realnie i widocznie poprawić swoją sylwetkę.

Kondycja skóry

Po zimie nie tylko skóra na twarzy wygląda gorzej i wymaga regeneracji, ale także skóra na całym ciele. Często przez zimę zaniedbujemy skórę nóg czy ramion, a to niestety szybko jest widoczne. Tak samo jak przyzwyczajasz się do codziennej aktywności i zdrowego odżywiania, tak samo wyrób sobie nawyk codziennej pielęgnacji skóry. Przede wszystkim, raz w tygodniu zrób peeling. Jeśli nie masz tendencji do pękających naczynek, peeling może być gruboziarnisty. Delikatnie masuj drobinki przez kilka minut, a następnie spłucz wodą. Po kąpiel zawsze używaj balsamu nawilżającego. Aby dodać skórze kolorytu, na kilka dni przed wyjazdem możesz zastosować balsam brązujący. Zastosuj najpierw peeling i równomiernie wsmaruj balsam, aby nie powstały brzydkie, żółte plamy. Jeśli Twoim problemem jest cellulit, masuj skórę pod prysznicem, bądź aktywna i jeśli uznasz, że to konieczne – wybierz się do gabinetu kosmetycznego, gdzie z pewnością specjalista zaproponuje Ci odpowiednie zabiegi.

Zaakceptuj i pokochaj siebie

Presja jaką narzuca nam współczesny świat często przysparza nam frustracji. Nie musisz być idealna, żeby doskonale wyglądać i dobrze się czuć. Krągłości także są atrakcyjne zwłaszcza na plaży. Zadbaj o swoje dobre samopoczucie, dobierz odpowiedni strój kąpielowy i ciesz się słońcem. Szkoda czasu na zły humor z powodu tego, że nie czujesz się dostatecznie doskonała.