Blog

Największe trendy w chirurgii plastycznej prognozowane na 2018 rok

Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych latach popyt na poprawianie wyglądu z pomocą chirurgii plastycznej miał się zmniejszyć. Rzeczywistość obecnie w dużym stopniu zmusza nas do podążania za lepszym wyglądem. Era „selfie”, media społecznościowe sprawiają, że chcemy czuć się lepiej w swojej skórze, a co za tym idzie – lepiej czuć się ze sobą. Dbamy o swój wygląd codziennie – robiąc makijaż, chodząc do fryzjera, kosmetyczki lub na siłownię. Czasem przeszkadza nam konkretny defekt w naszym wyglądzie, a jego poprawienie wymaga poddania się bardziej inwazyjnym zabiegom. Wtedy pomóc może chirurgia plastyczna. Jakie trendy w chirurgii plastycznej prognozują specjaliści 2018?

Korekcja nosa

Poprawa wyglądu nosa, to od lat jeden z popularniejszych zabiegów wykonywanych przez chirurgów plastyków. Nos to centralna część twarzy, definiuje środkową linię twarzy i może tworzyć symetrię lub ją zaburzać. Drobne niedoskonałości w kształcie nosa mogą wpływać niekorzystnie na ogólny wygląd twarzy. Korekcja nosa wymaga od chirurga precyzji i umiejętności, dlatego warto wybrać w tym względzie doświadczonego specjalistę.

Korekcja powiek

Oczy, to w zgodnie z popularnym powiedzeniem „zwierciadło duszy”. Skóra wokół oczu starzeje się najszybciej i już około 25 roku życia pojawiają się pierwsze zmarszczki. Najczęściej w okolicach czterdziestego lub pięćdziesiątego roku życia, skóra wokół oczu wiotczeje, co powoduje, że nabieramy zmęczonego i smutnego wyglądu. Celem korekcji powiek jest przywrócenie spojrzeniu młodzieńczego wyglądu, wygładzenie skóry z naturalnym efektem.

Lifting twarzy

Ludzie żyją coraz dłużej i chcą też przez długi czas zachować młody wygląd. Pomimo ogromnej popularności zabiegów z użyciem botoksu oraz wypełniaczy, lifting wciąż cieszy się i jak się okazuje – będzie się cieszyć dużą popularnością, ponieważ daje trwałe efekty. Lifting może obejmować cała twarz, ale także okolice samego czoła lub brody. Jest to szczególnie popularny zabieg wśród osób w wieku czterdziestu lub pięćdziesięciu lat, które w wyniku wiotczenia skóry utraciły dawny owal twarzy.

Transfer tłuszczu

To coraz popularniejsza procedura medyczna dająca doskonałe efekty na wielu polach chirurgii plastycznej. W największym uproszczeniu, zabieg polega na odessaniu tłuszczu z jednej części ciała, oczyszczeniu go i wprowadzeniu w inną część ciała. W ten sposób można poprawić wiele niedoskonałości w ciele np. powiększyć pośladki po odessaniu tłuszczu z brzucha, czy wypełnić zapadnięte policzki.

Zamrażanie tłuszczu

CoolSculpting jest niechirurgiczną formą modelowania ciała, jednak skuteczność tego zabiegu jest bardzo wysoko oceniania. Zabieg polega na zamrożeniu komórek tłuszczowych z pomocą specjalnego urządzenia. Zamrożone komórki po upływie 2 lub 3 miesięcy zaczynają obumierać, a ich pozostałości są wydalane z organizmu w naturalnym procesie metabolicznym.

Wzrost popularności operacji plastycznych wśród mężczyzn

Choć z chirurgii plastycznej w największym stopniu wciąż korzystają kobiety, mężczyźni coraz częściej odwiedzają gabinety chirurgów plastyków. Fachowcy prognozują, że w 2018 roku chirurgia plastyczna wśród mężczyzn będzie jeszcze bardzie popularna niż w roku ubiegłym. Zabiegi, którym najczęściej poddają się mężczyźni to korekcja nosa, korekcja powiek, redukcja tzw. męskich piersi oraz liposukcja. Mężczyźni coraz częściej korzystają z chirurgii plastycznej aby zachować młody wygląd lub zmienić w swoim ciele coś, czego nie lubią.

Co roku pojawiają się zarówno prognozy jak i podsumowania dotyczące popularności zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Pomimo pewnych zmian, popularne zabiegi takie jak korekcja nosa czy blepharoplastyka są niezmiennie wybierane zarówno przez pacjentki jak i pacjentów.

źródło:

http://mdsource.com/growing-trends-plastic-surgery-2018

Podobne wpisy