Blog

Najczęstsze problemy w łóżku

Problemy w łóżku, z którymi borykają się pary, wyrastają z bardzo zróżnicowanych przyczyn, dlatego ciężko wskazać jest winnych. Warto jednak zwrócić uwagę, że rujnują one nie tylko samo życie seksualne, ale również relację dwojga ludzi. To właśnie ona często znacznie spada na jakości, jeśli zakochani nie mogą nacieszyć się sobą podczas seksu. Część z nich bagatelizuje owe łóżkowe nieporozumienia lub traktuje je jako temat tabu. To nie tylko niezwykle trudne na obydwojga, ale również bardzo źle wpływające na jakość relacji. Wiele z problemów w łóżku da się często rozwiązać przy pomocy szczerych rozmów i jasnego komunikowania swoich potrzeb. Podpowiadamy, z jakim trudnościami najczęściej borykają się pary w związku seksem i sprawdzamy, jak skutecznie sobie z nimi poradzić. 

Problemy w łóżku: zbyt duży dystans i oziębłość

Brak ochoty na odpowiednio intensywne czułości czy nawet na seks, zazwyczaj dotyczy tylko jednego z partnerów, przez co jest znacznie trwalej odczuwane przez drugiego. Najczęściej przyczyny upatruje się w zmęczeniu, stresie, niskim libido, czy nadmiernym skupieniem na codziennych problemach. Odtrącona osoba czuje się nie tylko niechciana, ale również nieszanowana i odrzucona. Często bardzo agresywnie reaguje na zachowania i odtrącenia drugiej osoby, przez co konflikt znacznie zaostrza się. Aby poradzić sobie z problemami w łóżku tego typu, warto zatem porozmawiać lub skupić się na budowaniu relacji poza seksem. W tym przypadku warto zaskoczyć drugą połówkę niespodziewanym wyjazdem lub prezentem. Ważne, aby móc odpowiednio się zrozumieć i wysłuchać nawzajem. Możliwe, że jedna z osób przechodzi właśnie trudny czas, dlatego potrzebuje większego wsparcia emocjonalnego. 

Niezharmonizowane libido

Różnica w potrzebach seksualnych, to jedna z najczęściej pojawiających się trudności. Zdarza się, że rozbieżność jest bardzo odczuwalna i podczaspodczas gdy jedna z osób wykazuje duże podniecenie seksualne, innej wystarczy jedynie pocałunek na dobranoc. W tej sytuacji jedynym sensownym wyjściem jest kompromis. Partner o większych potrzebach może zgodzić się na rzadsze zbliżenia, ale pod warunkiem częstszych potrzeb, natomiast ten o mniejszych, może je poprawić, sięgając po odpowiednią literaturę lub stosując techniki redukujące stres. 

Problemy w łóżku a nierozwiązane konflikty

Nasz stosunek do partnera, również też podczas seksu, często ma podłoże w nieuporządkowanych sprawach z przeszłości. Takie kwestie mogą znacznie wpływać na problemy w łóżku, dlatego warto jak najszybciej wrócić do tego, co minione i spróbować rozwiązać kwestię jeszcze raz na tyle, aby żadne z nas nie miało do siebie żalu i nie czuło straty.