Blog

Modelowanie ciała po ciąży a labioplastyka

zaskakujące fakty o łechtaczce

Wielu kobietom bardzo zależy na tym, by po porodzie móc szybko wrócić do sylwetki i formy sprzed ciąży. Coraz większa dostępność zabiegów medycyny estetycznej sprawia, że nie jest to już dostępne tylko dla celebrytek. Spośród popularnych zabiegów wybieranych przez kobiety na uwagę zasługuje labioplastyka, czyli zabieg mający na celu skorygowanie wyglądu warg sromowych większych i mniejszych.

Modelowanie ciała po ciąży a labioplastyka

Labioplastyka to zabieg, który w świecie chirurgii plastycznej jest wciąż stosunkowo nowy, jednak z roku na rok coraz więcej kobiet zaczyna doceniać jego zalety. Może wchodzić on w skład zabiegów, na jakie decyduje się pacjentka. Jednymi z najczęściej wybieranych są między innymi: usuwanie blizn poporodowych, lifting piersi, plastyka brzucha czy liposukcja. Wszystkie wymienione mają na celu sprawienie, by kobieta po porodzie poczuła się jak najlepiej we własnym ciele. Wpływają głównie na jej pewność siebie w miejscach publicznych. Co jednak z tym, co najbardziej intymne i czego na pierwszy rzut oka nie widać? Odpowiedzią na to pytanie może być właśnie zabieg labioplastyki.

Efekty labioplastyki

Kształt i wielkość warg sromowych po porodzie może znacząco się zmienić, a co za tym idzie – powodować dyskomfort i sprawić, że kobieta będzie czuła się znacznie mniej pewna siebie w wielu sytuacjach. Dotyczy to na przykład zbliżeń intymnych, noszenia obcisłych ubrań czy uprawiania sportu. Istnieje również ryzyko powstawania ran podczas zwyczajnego, codziennego funkcjonowania, co może być spowodowane otarciami od bielizny. Labioplastyka skutecznie uchroni przed tego typu problemami. Dzięki temu zabiegowi wzrasta satysfakcja z życia seksualnego oraz poprawia się samoocena i samopoczucie pacjentki. Po zabiegu labioplastyki kobieta bez problemu może powrócić do aktywności fizycznej i innych czynności, które przed jego wykonaniem nie były dla niej dostępne z powodu dyskomfortu, jaki wywoływały.