Blog

Labioplastyka i pytania przed zabiegiem

zaskakujące fakty o łechtaczce

Obecnie coraz więcej osób nie odczuwa już dyskomfortu w kwestii rozmów o procedurach chirurgii plastycznej. Na gruncie popularności operacji medycyny estetycznej wyrastają również zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Do najważniejszych z nich należy labioplastyka, w związku, z którą wiele kobiet odczuwa dyskomfort, gdy powinny zadać specyficzne pytania dotyczące procedury operacji. Przedstawiamy dzisiaj, czym jest labioplastyka i pytania, na jej temat, na które odpowiadamy!

 

Jaki jest cel labioplastyki?

Labioplastyka to zabieg korekcyjny warg sromowych małych i dużych. Wykonywana jest najczęściej z powodów estetycznych. Przyczynia się do zmniejszenia dyskomfortu podczas aktywności seksualnej i fizycznej wśród kobiet. Dodatkowo wpływa również na poprawę wyglądu estetycznego okolic intymnych. 

 

Labioplastyka i pytania: W jaki sposób wykonuje się zabieg?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, chociaż w bardziej skomplikowanych przypadkach stosuje się również znieczulenie ogólne. Podczas operacji lekarz wykonuje precyzyjne nacięcia w celu przecięcia i odpowiedniej modelacji tkanek. Nacięcia te są następnie zamykane drobnymi, starannie umieszczonymi szwami. Labioplastyka i pytania pacjentek często dotyczą łącznia zabiegu z modelowaniem sylwetki po ciąży. W takim przypadku procedura połączona trwa ok. 1-2 godzin. Po zabieg pacjentki mogą wrócić do domu. 

Jak długo trwa rekonwalescencja po labioplastyce?

Pełny powrót to codziennej aktywności po zabiegu labioplastyki trwa najczęściej około 6 tygodni. Większość kobiet wraca jednak do pracy już po okresie 2-4 dni po zabiegu. Labioplastyka i pytania najczęściej zadawane dotyczą bólu podczas rekonwalescencji. Może się on utrzymywać po kilku dniach po operacji. Zimne okłady i dostępne bez recepty środki przeciwbólowe mogą pomóc złagodzić wszelki dyskomfort związany z bólem. 

 

Labioplastyka i pytania: Kiedy mogę golić się po zabiegu?

Po zabiegu należy poczekać ok. 6 tygodni, aby móc wrócić do czynności pielęgnacyjncych miejsc intymnych, takich jak regularnie usuwanie owłosienia czy depilacja woskiem. Ważne jest, aby uniknąć potencjalnego ryzyka obrażeń, dlatego niezwykle ważne jest poczekanie, aż rany po zabiegu odpowiednio się zagoją. 

 

Kiedy może nastąpić powrót do aktywności fizycznej po labioplastyce?

Labioplastyka i pytania przed zabiegiem dotyczącą często okresu rekonwalescencji, a także powrotu do aktywności fizycznej. Z powrotem do sportu należy poczekać ok. 4 tygodnie. Obejmuje to sporty takie jak bieganie, siłownia i pływanie Natomiast przez 6 tygodni warto unikać takich aktywności jak jazda konno, jazda na rowerze, czy współżycie seksualne. Silne tarcie o leczony obszar może podrażniać szwy.