Blog

Makijaż permanentny – największy hit ostatnich czasów!

Współczesne kobiety wiedzą, czego chcą, poświęcają coraz więcej czasu na obowiązki zawodowe, a jednocześnie spełniają się na polu rodzinnymi. Makijaż permanentny to doskonały sposób właśnie dla takich osób, które chcą zadbać o siebie, a jednocześnie nie mają dużo czasu na doprecyzowanie makijażu rano. Pomaga każdego dnia wychodzić z domu z idealnym make-upem niezależnie od okoliczności. 

Jakie są zalety makijażu permanentnego?

Głównym powodem, dla którego kobiety decydują się na makijaż permanentny, jest płynąca z niego wygoda. Taki makijaż pozwala świetnie wyglądać o każdej porze dnia i – co ważniejsze – jest odporny na warunki pogodowe. Chirurgia plastyczna oferuje obecnie trwały makijaż zarówno ust, oczu, jak i brwi, dzięki czemu każda kobieta może cieszyć się pięknym wyglądem na co dzień. To również niezwykle pomocne w przypadku pań, które nie potrafią samodzielnie wykonać równego makijażu lub chcą oszczędzić czas podczas malowania idealnych kresek na oczach. 

Nie każda kobieta zdaje sobie sprawę z jeszcze jednej istotnej zalety makijażu permanentnego. Podczas codziennego zmywania makijażu rozciągamy i pocieramy cienką skórę pod oczami. Decydując się na makijaż trwały, nie musisz tak intensywnie zmywać kosmetyków z powierzchni twarzy, dzięki czemu zapobiegasz szybszemu powstawaniu zmarszczek.

Makijaż permanentny – czy ma jakieś wady?

Dla wielu kobiet makijaż permanentny jest dużym plusem ze względu na jego trwałość. Natomiast są panie, które lubią eksperymentować i często zmieniają swój wizerunek właśnie poprzez makijaż. Wówczas to rozwiązanie może nie być dla nich odpowiednie. Makijaż trwały utrzymuje się od 4 do 5 lat, a kreska na powiece lub wykonturowane na czerwono usta mogą po pewnym czasie przestać się podobać. Ważne jest, aby decyzję o zabiegu dobrze przemyśleć, a także rozważyć wszystkie za i przeciw. Bezwzględnie należy wybrać renomowaną klinikę, w której pracują doświadczeni specjaliści. Dzięki temu można mieć gwarancję pożądanego rezultatu. 

Jakie są przeciwskazania do wykonania makijażu permanentnego?

Makijaż trwały to doskonały sposób na podkreślenie swojej naturalnej urody. Istnieje jednak kilka sytuacji, które wykluczają jego wykonanie. Nie powinny się na niego decydować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Osoby uczulone na barwniki lub inne preparaty znieczulające również powinny zrezygnować z makijażu permanentnego. Oprócz tego przeciwskazaniem do zabiegu są schorzenia siatkówki i rogówki, problemy z krzepliwością krwi i gojeniem się ran.