Blog

Cera tłusta latem – pielęgnacja i makijaż

Cera tłusta zdecydowanie wymaga wyjątkowej uwagi i umiejętności korzystania z odpowiednich produktów do pielęgnacji i makijażu. Nadmiar sebum może być problematyczny przez cały rok, ale latem można zauważyć jego zwiększone wydzielanie. Efekt? Błyszcząca skóra, pojawiający się trądzik i nieprzyjemnie związane z tym uczucie. Choć na początku może wydawać się to trudne, istnieje kilka prostych zasad, by cera tłusta latem wyglądała promiennie i zdrowo. W poniższym artykule przybliżymy wskazówki, dzięki czemu twoja skóra będzie zadbana również w upalne dni.

Cera tłusta latem – chigiena i pielęgnacja

Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja cery tłustej latem. Latem postaw na dogłębne oczyszczanie, które wspomoże zmniejszenie rozszerzonych porów. Są one odpowiedzialne za wydzielanie nadmiernych ilości sebum. Pamiętaj o dokładnym umyciu twarzy  delikatnymi produktami rano i wieczorem. Zwróć uwagę na skład stosowanych kosmetyków. Nie powinny one przesuszać twojej cery, a tylko ją oczyszczać. Świetnie sprawdzą się tu naturalne pianki i żele, a także peelingi enzymatyczne z wyciągami z owoców i z dodatkiem witamin. Raz na jakiś czas zrób sobie peeling drobnoziarnisty lub maseczkę odżywczo-nawilżającą. Wiemy, że błyszcząca i przetłuszczająca skóra może wydawać się frustrująca, ale powinno ci zależeć na jej szybszej regeneracji i wzmocnienia naturalnego rytmu odnowy. Zbyt częste mycie czy intensywne ścieranie jedynie wzmocni twoje problemy z cerą tłustą latem.

Jak zrobić makijaż dla cery tłustej latem?

Oprócz odpowiedniej pielęgnacji cery tłustej latem, warto postawić na delikatny, letni makijaż. Niestety, wiele osób potwierdza, że cerze tłustej latem towarzyszy wzmożony trądzik. Zacznijmy od przygotowania skóry. Po porannym oczyszczeniu twarzy nałóż na nią krem matujący. Warto aby posiadał również właściwości przeciwsłoneczne, aby lepiej cię chronił przed działaniem fal UV. Przechodząc do makijażu właściwego – staraj się zakrywać jedynie te miejsca, które tego wymagają. Ciężkie podkłady, nakładane warstwami będą wyglądać nienaturalnie już po kilku godzinach, a dodatkowo tylko pogorszą kondycję twojej skóry. Nieodpowiednie kosmetyki będą zatykać pory i powodować zaostrzony trądzik. Dlatego postaw na delikatny podkład, który umożliwia oddychanie skóry i mineralne kosmetyki kryjące punktowo. Niech twoim nieodłącznym akcesorium stanie się lekki puder. Najlepiej aby miał właściwości przeciwtrądzikowe. W ciągu dnia popraw makijaż używając bibułek matujących – ściągają one nadmiar sebum z twojej skóry, natychmiastowo ją odświeżając!

Podsumowanie

Pielęgnacja cery tłustej latem wymaga do tych dość dużo uwagi i cierpliwości. Przy odpowiednio dobranych kosmetykach da się z nią zaprzyjaźnić i cieszyć się zarówno słoneczną letnią pogodą, jak i pięknym wyglądem.