Blog

Biust po karmieniu – co zrobić, by wrócił do dawnej świetności?

Często zdarza się, że po karmieniu piersi nie wracają do swojego poprzedniego wyglądu i jednocześnie tracą jędrność. Biust po okresie laktacji traci sprężystość, a kobiety mają uczucie pustych piersi. Istnieją jednak sposoby, które pomogą odzyskać dawny wygląd. W artykule przybliżamy metody, dzięki którym można łatwo wrócić do pięknego, jędrnego biustu!

Jędrny biust po karmieniu – czy to możliwe?

W okresie ciąży i laktacji na skutek działania hormonów piersi znacząco się zmieniają. Naturalne jest, że cały biust wraz z brodawkami powiększa się nawet o 2-3 rozmiary. Dzieje się tak na skutek rozrastania się gruczołów sutkowych. Zmiany te jednak samoistnie zanikają po upływie kilku tygodni od zakończenia laktacji. Wówczas naturalnie często biust po karmieniu wraca do swoich rozmiarów sprzed ciąży. U niektórych pań, zwłaszcza w przypadku długotrwałego karmienia, piersi jednak tracą swoją jędrność i nie prezentują się atrakcyjnie. Chirurgia plastyczna ma na szczęście kilka propozycji, w jaki sposób można podnieść i ujędrnić swój biust. Są jednak także nieinwazyjne sposoby, których warto spróbować.  

Chirurgiczne powiększanie piersi

Biust po karmieniu jest przyczyną kompleksów wielu pań. Małe dziecko wymaga dużo uwagi, a dodatkowo kobieta często nie ma dostatecznie dużo czasu, aby o siebie zadbać. W wyniku tego traci swoje poczucie kobiecości. Na szczęście z pomocą zabiegów chirurgii plastycznej można łatwo wrócić do swojej sylwetki sprzed ciąży. Panie mogą skorzystać z metody wszczepiania implantów, ale również iniekcji kwasu hialuronowego lub transferu tkanki tłuszczowej. Wystarczy udać się do zaufanej kliniki i wybrać odpowiedni zabieg dla siebie.  

Regularne ćwiczenia

Dużą część naszych piersi pokrywa tkanka tłuszczowa, to głównie od jej zawartości zależy jędrność oraz wielkość biustu. Odpowiednie ćwiczenia na biust stymulują nie tylko piersi, ale również znajdujące się pod nimi mięśnie. Regularne treningi sprawią, że sylwetka będzie prostsza, a tym samym linia biustu po karmieniu się podniesie. Wymaga to oczywiście dużo zaangażowania i czasu.

Odpowiednie nawilżenie i masaż

Chłodna woda wpływa pozytywnie na poprawę jędrności skóry. Dlatego zaraz po zimnym prysznicu, warto nawilżyć skórę w połączeniu z delikatnym masażem. Oprócz kremów można również sięgnąć po odpowiednie olejki, które zawierają witaminę E. W czasie karmienia piersią warto również dbać o swój biust, stosując dedykowane kosmetyki dla kobiet karmiących.