Blog

Ładny biust – poznaj domowe sposoby!

Jednym z najwyraźniejszych atrybutów kobiecości jest ładny biust. Praktycznie dla każdej z pań marzeniem jest posiadanie jędrnych piersi. Choć wiele z nich decyduje się na pomoc kosmetologów, a nawet lekarzy medycyny estetycznej, istnieją domowe sposoby umożliwiające zadbanie o jędrność piersi. W artykule przedstawiamy kilka sprawdzonych rozwiązań.

Jak zimny prysznic wpływa na ładny biust?

Najprostszym sposobem na zadbanie o odpowiednią jędrność skóry na piersiach jest polewanie ich na zmianę ciepłą oraz zimną wodą. Otrzymana w ten sposób gęsia skórka sprzyja tworzenia napięcia się skóry na piersiach. To zaś poprawia krążenie i unerwienie biustu, tym samym orzeźwiając go i podnosząc.

Regularne ćwiczenie – najlepszy sposób na jędrny, ładny biust

Regularne ćwiczenie w postaci 3-4 treningów tygodniowo przyczyni się do poprawy wyglądu biustu. Można zdecydować się zarówno na pływanie, ćwiczenia aerobowe, jak i na damskie pompki, a nawet jogę. Efekty będą zauważalne już po kilku tygodniach, w zależności od aktywności.

Domowy masaż ujędrniający biust

Mówiąc o ładnym biuście, naturalnym skojarzeniem jest domowy masaż pozwalający na wyraźnie ujędrnienie piersi. W tym celu warto zdecydować się np. na masowanie lodem. Wystarczy wziąć 2 kostki lodu i masować piersi przez minutę. Lód nie jest jednak niezbędny. Z powodzeniem wykonamy samodzielnie masaż samymi dłońmi bądź opuszkami palców. W tym celu należy masować piersi od dołu aż po samą szyję. Jest to świetna metoda, która pozwala na poprawę jędrności biustu oraz wykrycie ewentualnych niepokojących zmian w piersiach. Co więcej, z powodzeniem możemy ją wykonywać podczas prysznica bądź z partnerem.

Masaż piersi oliwą z oliwek

Na szczególną uwagę zasługuje masaż z oliwy z oliwek. Choć samo wykonanie wygląda podobnie jak zwykły masaż, zastosowanie oliwy z oliwek zagwarantuje nam jeszcze intensywniejszy efekt. Oliwa znakomicie odżywia, wzmacnia i ujędrnia skórę, poprawiając ogólny wygląd piersi. Pomoże również odwrócić szkody wywołane przez wolne rodniki.

Ujędrniająca dieta na ładny biust

Ważne są nie tylko ćwiczenia, ale również i to, co jemy. Podstawą ujędrnienia piersi jest dobre nawodnienie organizmu. Dzięki piciu dużej ilości wody zadbamy o to, aby nasza skóra była nawilżona i elastyczna. Warto również postawić na potrawy bogate w kwasy omega-3. Znajdziemy je w rybach, orzechach, oleju rzepakowym, pestkach dyni czy też awokado. Dietę warto uzupełnić o przeciwutleniacze obecne w żurawinie, borówkach, winogronach, truskawkach czy też szpinaku. Znajdziemy je również w zielonej herbacie i sokach pomidorowych.

Rzuć palenie!

Niezdrowy tryb życia szkodzi piersiom. Na wiotczenie piersi znacząco wpływa m.in. palenie papierosów. Rzucając papierosy, zadbasz o ładny biust. Warto pamiętać, że kluczem do sukcesu jest regularność oraz wytrwałość. Dzięki zastosowaniu tych domowych sposobów biust będzie jędrniejszy i widocznie podniesiony.