Blog

Zdrowe nawyki poranne dla skóry

Nie od dzisiaj wiadomo, że wprowadzenie odpowiedniej porannej rutyny potrafi zdziałać cuda. Zdrowe nawyki są bardzo ważne ze względu na zwiększenie możliwości lepszego funkcjonowania w ciągu dnia, jak również zachowania zdrowego, a przy tym pięknego wyglądu. Choć rano często brakuje nam czasu, to ważne, żeby poświęcić swojej skórze trochę uwagi i odpowiednio zadbać o jej potrzeby. Podpowiadamy, które zdrowe nawyki warto zbudować, by móc cieszyć się pięknym wyglądem na dłużej. 

Przede wszystkim – odpowiednie nawodnienie

Po nocy zarówno skóra, jak i cały organizm, jest odwodniona. Warto zatem od razu po przebudzeniu sięgnąć po szklankę wody, aby pozbyć się zalegających w naszym organizmie toksyn, co pozwoli na odżywienie skóry, a także pobudzenie jej od środka. Do wody warto dodać odrobinę soku z cytryny, która wspomaga oczyszczanie. 

Zdrowe nawyki: oczyszczanie skóry

Stosując odpowiednią pielęgnację skóry każdego dnia, warto pamiętać o dwóch etapach: oczyszczanie i odżywienie. Po nocy powinniśmy zastosować kosmetyki oczyszczające na bazie wody, takie jak żele lub pianki do mycia twarzy. Produkty dobieramy względem potrzeb indywidualnych skóry. Jeśli brakuje nam czasu na właściwą pielęgnację, warto przynajmniej przetrzeć skórę wacikiem nasączonym płynem miceralnym, który ma konsystencję wody. Wybierając kosmetyki, zwracajmy jednak uwagę na te, które w składzie posiadają wodę termalną. Ten zdrowy nawyk pozwoli na pozbycie się wielu toksyn i bakterii, dzięki czemu nasza skóra będzie przygotowana na właściwe odżywienie. 

Skóra również zasługuje na masaż 

Krótki, ale intensywny masaż pobudza krążenie krwi i dotlenia skórę, przez co staje się ona bardziej promienna i lepiej wchłania składniki aktywne z kosmetyków. Zdrowe nawyki tego rodzaju sprawią, że twarz będzie wyglądała na młodszą, jak również bardziej zrelaksowaną przez cały dzień. Kilkuminutowy masaż zaczynaj od postawy szyi i wykonuj ruchy dłońmi, prowadząc je w górę. Delikatne opukiwanie skóry palcami, poklepywanie i lekkie szczypanie, co skutecznie pobudza skórę. Zamiast dłoni warto skorzystać ze specjalnych wałków do masażu. 

Zdrowe nawyki: nawilżenie i odżywienie  

Odpowiednio przygotowana skóra do pielęgnacji to przede wszystkim taka, która jest dobrze oczyszczona. Po zastosowaniu kosmetyku na bazie wody, a następnie przemycia twarzy tonikiem, który pozwoli na wyrównanie pH naszej skóry, przechodzimy do nałożenia boostera lub kremu. Powinien być odpowiednio dobrany do naszej skóry. Zdrowe nawyki dla naszej skóry to również stosowanie codziennie rano kremu z filtrem UV. Promienie słoneczne działają na naszą skórę negatywnie, co sprawia, że szybciej się ona starzeje. W kosmetykach szukaj przede wszystkim składników nawilżających, zabezpieczających i odżywczych, takich jak kwas hialuronowy, gliceryna, woda termalna czy masło shea.