Blog

Krem przeciwzmarszczkowy – jaki kupić?

Dobry krem przeciwzmarszczkowy powinien przede wszystkim zapewnić zahamowanie procesu starzenia się skóry. Aby spełnić nasze oczekiwania, powinien on zawierać odpowiednie składniki, które mają działanie odmładzające i korygujące niechciane zmarszczki na skórze. Podpowiadamy dzisiaj, czym się kierować, aby kupić dobry krem na zmarszczki. Dowiedz się, by zachować młodość na dłużej.

Dobrym krem przecwizmarszczkowy – recepta na młodość

Krem przeciwzmarszczkowy to produkt, który każda dojrzała kobieta powinna mieć w swojej kosmetyczce. Aby mieć pewność, że będzie dla ciebie odpowiedni, powinnaś dopasować go do swojego wieku i typu skóry oraz dokładnie przeanalizować jego skład. Pamiętaj, aby podczas zakupów sprawdzić też datę przydatności produktu oraz nie stosować kremów, które stoją otwarte zbyt długo, powinno się wyrzucić. Niektóre kremy na zmarszczki mogą być przechowywane około 2 miesięcy, inne nawet rok. Wszystko zależy od ich składu. Każdy producent powinien zawrzeć na opakowaniu informację o tym, ile czasu maksymalnie można trzymać otwarty produkt. Im mniej chemicznych składników zawiera krem, tym krótszy będzie okres przydatności. Warto pamiętać, że po okresie ważności preparat traci swoje właściwości lecznicze.

Co powinien zawierać krem przeciwzmarszczkowy?

Zmarszczki to oznaka nieodwracalnego procesu starzenia się skóry, który jest bezpośrednio związany z zanikaniem kolagenu. Nawet najlepszy krem przeciwzmarszczkowy nie jest w stanie cofnąć tego procesu. Może jedynie go w mniejszym lub większym stopniu zahamować. Bardziej skuteczne mogą okazać się zabiegi medycyny estetycznej, które na dłuższy okres zatrzymują procesy starzenia się skóry.

Odpowiednia specyfikacja

Na rynku znajdziemy kremy przeciwzmarszczkowe do cery suchej, tłustej i mieszanej. Ponadto możemy stosować też kremy na dzień i na noc. Te drugie mają wzmocnioną formułę i są bardziej odżywcze. Jednak nie powinno się ich używać też na dzień. Używaj kremu na zmarszczki zgodnie z typem cery, jaki posiadasz.

Zgodnie z wiekiem

Jak wiadomo, kondycja skóry dojrzałej zmienia się z upływem czasu. Zmarszczki zaczynają się coraz bardziej pogłębiać, dlatego potrzebują wzmożonej silniejszych składników pielęgnacyjnych, działających przeciwzmarszczkowo. Producenci kosmetyków postanowili więc wyjść nam naprzeciw. Do wyboru mamy kremy przeciwzmarszczkowe dostosowane do różnych grup wiekowych:  30+,40+,50+, 60+ i 70+.

Skład dobrego kremu przeciwzmarszczkowego

Wybierając dobrej jakości krem przeciwzmarszczkowy najlepiej kierować się jego składem. Przedstawiamy poniżej listę składników, które powinien zawierać dobrej jakości krem:

  • kwas hialuronowy,
  • kolagen,
  • koenzym Q10,
  • witaminy (A, E, C) – jeżeli dodatkowo pojawiają się cienie pod oczami, warto znaleźć krem wzbogacony o witaminę K,
  • proteiny,
  • wyciąg z orchidei purpurowej,
  • filtr przeciwsłoneczny,
  • ekstrakt ze świetlika,
  • wyciąg z wiśni japońskiej.

Krem przeciwzmarszczkowy – podsumowanie

Ważne jest, aby po zastosowaniu kremu na zmarszczki dokładnie obserwować, jak wpływa on na skórę. Nawet najdroższy czy najlepszy składowo krem może powodować podrażnienia, w zależności od tego, na jaki rodzaj skóry trafi. Jeśli zauważysz niepokojące zmiany, takie jak podrażnienia czy pieczenie, natychmiast zmień produkt na inny.