Blog

Korekcja nosa z osteomią

Bardzo dużo osób skarży się na kształt swojego nosa, co powoduje spadek pewności siebie. Jeśli chcesz poprawić wygląd swojej twarzy oraz czuć się komfortowo, warto pomyśleć o operacji plastycznej, która będzie polegała na korekcji nosa z osteomią. W artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat. 

Dla kogo jest przeznaczony zabieg nosa?

Nos w znaczącym stopniu decyduje o wyglądzie całej twarzy. Skrzywienie przegrody nosowej ma negatywny wpływ nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale może powodować również problemy zdrowotne. Wśród nich można wyróżnić między innymi niedotlenienie, senność, chrapanie, trudność w oddychaniu oraz przewlekłe uczucie zmęczenia. Oprócz tego korekcja nosa z osteomią jest przeznaczona dla osób, które posiadają zgarbienia na nosie lub mają naturalnie szeroką podstawę nosa. Można wyróżnić dwa typu korekty: pełna części kostnej i chrzęstnej oraz korekta nosa chrzęstnego, która obejmuje wyłącznie czubek nosa lub jego skrzydełka. 

Na czym polega korekcja nosa z osteomią?

Osteomia nosa to zabieg, podczas którego dochodzi do łamania elementów kostnych, które budują nos. W przypadku nadmiernej ilości tkanek zostają one wycięte. Następnie następuje odpowiednie uformowanie wspomnianych kości. Odbywa się to przy użyciu specjalnych i ostrych dłut chirurgicznych. Zabieg wykonywany się pod znieczuleniem ogólnym, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. Korekcję nosa z osteomią można wykonać na wiele sposobów. Przy mniejszym zakresie operacji dostęp do tkanek następuje poprzez otwory i przegrodę nosową. Natomiast w przypadku poważniejszych korekt jest stosowana technika otwarta, która może pozostawić niewielki ślad. 

Jakie są przeciwskazania do wykonania operacji plastycznej nosa?

Zabiegu nie powinno się wykonywać u osób, które mają problemy z krzepnięciem krwi oraz posiadają ciężkie ogólnoustrojowe schorzenia. Osteomii odradza się również osobom cierpiącym na nadciśnienie oraz tych, u których została zdiagnozowana niedokrwistość. Należy pamiętać, że korekta nosa to wciąż operacja, dlatego należy skonsultować się z lekarzem, czy jest możliwa do wykonania. Nie można jej wykonać u pacjentów chorujących na cukrzycę lub cierpiących na ropne zapalenie zatok.

Efekty po zabiegu korekcji nosa 

Na ostateczny efekt, który ma być uzyskany dzięki osteomii trzeba troszkę poczekać. Proces regeneracji przebiega bardzo długo, dlatego szacuje się, że efekty mogą pojawić się dopiero po upływie 12 miesięcy. Osteomia ma na celu poprawę drożności nosa, dzięki czemu oddychanie dużo łatwiej przychodzi. Po zabiegu nos nabiera nowego kształtu, następuje jego zwężenie, a ewentualne garby są likwidowane. Dzięki temu osoby z kompleksami dotyczącymi nosa mogą czuć się pewniej i komfortowo.