Blog

korekcja nosa u mężczyzn

Korekcja nosa u mężczyzn

Zabiegi chirurgii plastycznej u mężczyzn spotykają się nierzadko z niezrozumieniem ze strony społeczeństwa. Wiele osób uważa je za niemęskie czy też jako wyraz nadmiernej oraz przesadnej troski o własny wygląd zewnętrzny. Warto jednak zaznaczyć, że mężczyzna ma pełne prawo dbać o swój wygląd zewnętrzny. Nie inaczej jest w przypadku nosa.

Nos jest jednym centralnym punktem Twojej twarzy, który nadaje tejże twarzy ogólny wygląd, smukłość oraz decyduje o ogólnym wyglądzie. Jeżeli jesteś niezadowolony z jego kształtu, wielkości lub symetrii, może to mieć negatywny wpływ nie tylko na twój wygląd, ale także na twoje samopoczucie. Korekcja nosa u mężczyzn najczęściej odbywa się z powodu braku pewności siebie czy nadmiernej nieśmiałości. Nieśmiałość wynika nierzadko z faktu, że w przypadku dużego czy garbatego nosa czujemy, że skupia on na sobie wzrok. Dlatego też coraz więcej panów decyduje się na plastykę nosa.

Powody korekcji nosa u mężczyzn:

Powodów do korekcji nosa może być wiele, do najczęstszych źródeł wizyty u chirurga plastycznego należą:

  • wrodzona deformacja, która może wynikać z zaburzeń w życiu płodowym,
  • garb nosowy nadający naszemu nosowi nieestetyczny wygląd,
  • dip lub depresja wzdłuż sklepienia nosa – nadaje naszemu nosowi „wgnieciony” charakter,
  • asymetria i estetyka płata nosowego,
  • zmniejszony lub powiększony rozmiar, który sprawia, że widzimy nasz nos jako niemęski bądź jako „nos ogra”,
  • szerokość kości nosowej,
  • uraz po wypadku bądź innym urazie – szczególnie częsty u mężczyzn, uprawiających sporty kontaktowe takie jak boks, koszykówka czy też piłka nożna.

Korekcja nosa u mężczyzn

Dzięki plastyce nosa u mężczyzn, nos odpowiednio komponuje się z innymi elementami twarzy takimi jak oczy, usta oraz uszy. Od lat wiemy, że zabieg plastyczny nosa pomaga mężczyznom poprawić symetrię twarzy, ponadto znacząco poprawiony jest kształt i rozmiar nosa. Udaje się także zlikwidować niedoskonałości na grzbiecie nosa i wyeliminować „bulwiasty czubek nosa”.

Korekcja nosa u mężczyzn jest, tak samo jak u kobiet, złożoną procedurą i jako taka powinna być wykonywana przez eksperta. Męski nos różni się wyglądem od nosa kobiety, ale nie różni się specjalnie budową anatomiczną. Tym samym mężczyźni także powinni wybierać doświadczonych lekarzy. W ten sposób mężczyźni mogą uzyskać kompleksowe wsparcie podczas operacji nosa i mieć pewność, że osiągną pożądane rezultaty leczenia.

korekcja nosa u mężczyzn

W jaki sposób męska chirurgia plastyczna maskulinizuje nos?

Korekcja nosa u mężczyzn dotyczy, tak samo jak i u kobiet, unikalnych cech twarzy mężczyzn. Plastyki nosa nie wykonuje się w oderwaniu od innych cech twarzy. Męski nos zwykle ma bardziej wydatny, prosty mostek i końcówkę nosową, która wystaje pod kątem 90 stopni między nosem, a górną wargą. Dla porównania, żeński nos często ma miękki mostek i kąt rozwarty z górną wargą.

Ponadto w wielu przypadkach nos mężczyzny ma wyższy mostek i jest szerszy niż nos kobiety. Nos mężczyzny ma na ogół większą projekcję końcówki niż nos kobiety.

Korekcja nosa u mężczyzn jest dostosowywana do rysów twarzy mężczyzny. Jest to kompleksowa chirurgia plastyczna twarzy, która pomaga pacjentowi maskulinizować nos w celu poprawy wyglądu twarzy. Zapewnia pacjentowi korzyści z estetycznego nosa, który wzmacnia pożądany męski wygląd.

Czym różni się korekcja nosa u mężczyzn od plastyki dla kobiet?

Chociaż procedury plastyki nosa u kobiet i mężczyzn są podobne, cele estetyczne związane z tymi operacjami są różne. Mężczyźni często przechodzą operację plastyki nosa w celu wyprostowania mostka nosowego i zwiększenia szerokości do połowy nosa. Dla porównania, kobiety decydują się na operację nosa, celem jego zwężenia lub zmniejszenia, a także pozbycia się opadającej końcówki.