Blog

Jaki zabieg na jędrną skórę

Skóra wraz z wiekiem traci jędrność, co dotyczy każdego z nas. Warto jednak wiedzieć, że ten proces można spowolnić lub zatrzymać dzięki pomocy medycyny estetycznej. Oprócz tego nowoczesne zabiegi na jędrną skórę z zakresu kosmetologii nie tylko poprawiają elastyczność, ale również dostarczają niezbędnych składników odżywczych.

Dlaczego skóra traci jędrność?

Utrata jędrności skóry wynika z wielu czynników. Do najważniejszych zalicza się przede wszystkim zmniejszająca się ilość kolagenu wskutek starzenia się. Osoby, które palą papierosy i nie zwracają uwagi na jakość spożywanych posiłków, tym samym przyczyniają się do zmniejszenia elastyczności całego ciała. Wahania masy ciała, zbyt duża ekspozycja na słońce, przesuszenie lub nieodpowiednia pielęgnacja to także czynniki, które wpływają na stan naszej skóry, a jednocześnie można je w bardzo prosty sposób wyeliminować.

Jaki zabieg na jędrną skórę?

Można wykonać serię zabiegów w sytuacji gdy jest już bardzo widoczna utrata jędrności skóry. Jakie zabiegi są zalecane, aby w znacznym stopniu poprawić jej wygląd? Odpowiednie zabiegi są w stanie odmłodzić skórę i nawilżyć je aż do głębokich warstw. 

Endermologia

Coraz chętniej wybieranym zabiegiem przez wiele kobiet jest endermologia. Zabieg na jędrną skórę polega na masażu, który wykonuje się przy użyciu odpowiedniego podciśnienia. Specjalna głowica, która jest złożona z rolek, zasysa tkanki stymulujące komórki i pobudza je do działania. Ten rodzaj zabiegu jest szczególnie zalecany u kobiet, które mają wiotką skórę, są po ciąży lub przeszły wyraźną metamorfozę polegającą na utracie masy ciała. Ponadto endermologia doskonale sprawdza się w walce z cellulitem oraz pomaga w pozbyciu się tzw. boczków. Poprawia krążenie oraz usuwa złogi tłuszczowe. 

Dermapen

Przedstawiony zabieg polega naturalnym przywróceniu skóry do regeneracji. W trakcie zabiegu wykonuje się niewielkie nakłucia, które stymulują skórę do odnowy. Dzięki temu fibroblasty zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Dermapen zaleca się w przypadku utraty jędrności skóry, pojawieniu się widocznych zmarszczek. Stanowi również znakomite rozwiązanie w przypadku widocznych blizn, otwartych porów lub występującym na skórze przebarwieniom. Można go stosować na całym ciele, również na szyi, twarzy lub dekolcie. 

Ergolift

Erfolift ma podobne działanie jak dermapen, jednak w tym przypadku wykorzystuje się magnetyczne klapki i podciśnienie. W ten sposób wykonuje się masaż twarzy, który przekłada się na stymulację fibroblastów i lepsze napięcie tkanek. Sam zabieg jest bardzo przyjemny i odprężający. Aktywowane komórki po serii zabiegów pracują wydajnie, a skóra odzyskuję swoją jędrność.