Blog

Cellulit? Mamy sposoby!

Coraz cieplejsze i pełne słońca dni zachęcają do wybierania bardziej skąpych stylizacji, w których możemy doskonale prezentować się w lecie. Wiele kobiet jednak nie jest zadowolonych ze swojego wyglądu w szczególności z partii, na których znajduje się widoczny cellulit. Boryka się z nim większość dorosłych kobiet (niektórzy specjaliści szacują, że nawet 90 proc.), ale dotyka też młode dziewczyny (ok. 12 proc.). Większość dolegliwości tego typu zdarza się z przyczyn hormonalnych. Cellulit jest jednak ciężko usunąć z ciała, dlatego też wiele kobiet decyduje się na zastosowanie domowych i sprawdzonych metod. 

Czym jest cellulit?

Za powstawanie cellulitu w głównej mierze odpowiadają estrogeny. Dlatego najczęściej pojawia się on w trakcie zawirowań hormonalnych, ponieważ estrogeny zwiększają przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych w tkance podskórnej, tworzą się wtedy miejscowe obrzęki, które uciskają otaczające komórki, szczególnie tłuszczowe. Są one przez to słabiej dotlenione, a takie gorzej oczyszczone z produktów przemiany materii, dlatego gromadzą się w nich substancje tłuszczowe, a komórki znacznie powiększają swoje rozmiary. 

Przyczyny cellulitu

Cellulit nazywany jest również „skórką pomarańczową”, która najczęściej pojawia się na udach, biodrach, brzuchu czy ramionach. Z takim problemem boryka się nawet 9 na 10 kobiet. Najbardziej popularną przyczyną cellulitu są przede wszystkim złe nawyki żywieniowe, palenie papierosów, czy noszenie zbyt ciasnych ubrań. Dodatkowo na jego powstawanie wpływa również siedzący tryb życia, nadużywanie alkoholu, czy wypijanie dużej ilości kawy. Dolegliwości mogą dotyczyć wszystkich, niezależnie od wieku. 

Cellulit – przede wszystkim dieta

Powstawanie „pomarańczowej skórki” ma wielokrotnie związek przede wszystkim z nieprawidłową dietą. Powinniśmy zatem zdecydować się na wzbogacenie naszych codziennych posiłków w takie składniki, które pozwolą na prawidłową przemianę materii. Powinny się w niej znaleźć: warzywa, owoce, kiełki, kasze, chude ryby, ciemne pieczywo, czyli produkty bogate w witaminy, mikroelementy i błonnik. Warto wprowadzić również białe sery oraz świeże zioła. 

Cellulit – kofeina na tak!

Okazuje się, że kawa i cukier pomagają nie tylko w szybkiej pobudce, ale również doskonale wpływają na walkę z cellulitem. Kofeina znajduje się również w kremach antycellulitowych, ze względu na właściwości wyszczuplające, ujędrniające, a także w połączeniu ze słodkawym aromatem cynamonu działa rozgrzewająco na nasze ciało.

 

W walce z cellulitem z pewnością pomoże również masaż limfatyczny, dzięki któremu wspomożemy pracę komórek, a także picie dużej ilości wody niegazowanej. Zaleca się także zastosowanie zabiegu endermologii, który skutecznie radzi sobie z każdym typem „pomarańczowej skórki”.