Blog

I jak iniekcja – bezoperacyjne zabiegi odmładzające

Jeżeli zastanawiałaś się kiedyś w jaki sposób zachować młody wygląd skóry, ale obawiałaś się poważnych operacji, to warto przyjrzeć się bliżej iniekcji. Obecnie większość gabinetów kosmetologicznych i medycyny estetycznej oferuje również zabiegi odmładzające bez znacznej ingerencji, ani zastosowania poważnych operacji chirurgicznych. Iniekcja, czyli grupa zabiegów polegająca na wstrzykiwaniu substancji wypełniających pod skórę, zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Przed wybraniem się do gabinetu warto mieć wstępne rozeznanie w różnorodnych rodzajach tych zabiegów. W poniższym artykule przedstawiamy najczęściej stosowane zabiegi odmładzające.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg poprawiający ogólna kondycję skóry. Dzieje się to za sprawą odpowiednich substancji aktywnych, które docierają w głąb skóry. Wpływają one na naturalną rekonstrukcję naskórka, przyspieszają proces produkcji kolagenu i elastyny. W zabiegu odmładzającym tego rodzaju najczęściej używa się mieszaniny kwasu hialuronowego, witamin A, C, E, a także składników mineralnych z alg czy zielonej herbaty. Podaje się skondensowane dawki preparatu, wstrzykując go pod skórę, dzięki czemu jest ona błyskawicznie odmłodzona i odświeżona, a także pozbawiona niechcianych zmarszczek.

Zabiegi odmładzające z użyciem kwasu hialuronowego

Zabiegi odmładzające z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polegają na uzupełnieniu specjalnym elastycznym, krystalicznym żelem miejsc, w których pojawiły się zmarszczki lub które straciły sprężystość. Podaje się go igłą, aby dokładnie wypełnić zapadniętą tkankę i ponowne doprowadzić do napięcia skóry. W efekcie cera jest nawilżona i odzyskuje młody, świeży wygląd. W zabiegu wykorzystuje się syntetyczny kwas hialuronowy, co zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Można go używać do poprawy wyglądu całego ciała. Najczęściej jednak używa się go do twarzy, a zwłaszcza policzków, ust i bruzd nosowo-wargowych.

Radiesse

Radiesse to zabieg wypełniający, ale można go też traktować jako profilaktykę. Stymuluje produkcję naturalnego kolagenu, który wzmacnia kondycję skóry. Poprawia owal twarzy, wpływa na korekcję bruzd, dzięki czemu pozwala na osiągnięcie efektu zagęszczonej, zdrowej i młodej cery. Radiesse składa się z cząsteczek hydroksyapatytu wapnia (CaHA), które wspomagają rozwój kolagenu. Pacjentki doceniają ten rodzaj zabiegu zwłaszcza za jego naturalny efekt wyglądu i długotrwałe działanie.

Zabiegi odmładzające – podsumowanie

Wybór bezoperacyjnych zabiegów odmładzających jest bardzo szeroki, dlatego każdy znajdzie coś odpowiedniego do swoich potrzeb. Bezoperacyjne zabiegi iniekcyjne są zazwyczaj tańsze, a przy tym przynoszą natychmiastowy efekt, skracając czas regeneracji skóry. Zawsze należy pamiętać jednak o wyborze renomowanego salonu medycyny estetycznej i skonsultowaniu tego z profesjonalistą, aby wybrać właściwy zabieg do swoich preferencji i rodzaju cery.