Blog

Jak zużyć niechciane kosmetyki?

Zapewne każda kobieta ma na swojej półce kilka kosmetyków, których nie używa. Produkty mogły się nie sprawdzić, zbyt szybko się utleniają, powodują u nas reakcję alergiczną czy zwyczajnie znalazłyśmy ich lepszy zamiennik. Niechciane kosmetyki gromadzone przez wiele lat mogą okazać się sporym problemem. Co z nimi zrobić? Podpowiadamy w tym artykule.

Szampony do włosów

Mało osób wpada na pomysł, żeby używać szamponu jako zamiennik mydła do rąk. Tak prosty zamiennik, a działa równie skutecznie. Jeżeli zmienił nam się gust zapachowy, albo szampon nie mył włosów tak skutecznie, jak powinien, to z pewnością sprawdzi się do rąk w łazience. Takim niechcianym kosmetykiem można również myć pędzle i gąbki do makijażu, szczotki i grzebienie. To dobra alternatywa dla drogich, specjalistyczny środków do czyszczenia akcesoriów do makijażu. Starym szamponem można też prać szmatki i ścierki kuchenne – nic złego im się nie stanie.

Niechciane kosmetyki – olejki

Również olejki świetnie sprawdzą się do czyszczenia pędzli i gąbeczek do nakładania makijażu, ponieważ doskonale rozpuszczają brud. Można też użyć ich do pielęgnacji całej skóry (przykładowo stóp czy do regeneracji suchej skóry na łokciach). Wiele kobiet wykorzystuje też olejki do skórek i do paznokci, aby je odżywić i wzmocnić.

Płyny micelarne i toniki do twarzy

Wiele razy pewnie zdarzyło się wam, że tonik okazał się nietrafiony. A próbowałyście go kiedyś używać do włosów? Przelany płyn do butelki z dyfuzorem może świetnie odżywiać i nawilżać włosy, gdy są napuszone albo brakuje im blasku.

Balsamy, kremy do ciała

Zacznijmy od najprostszego – spróbuj oddać komuś krem, jeżeli nie spodobał ci się zapach lub jest dla ciebie zbyt tłusty. Oczywiście nie chodzi to o wciskanie przyjaciółce złego produktu, ale czasem dany produkt jest nieodpowiedni do naszego typu cery, a komuś może się doskonale spisać. Jeżeli masz już prawie zużyty kosmetyk spróbuj używać go nie do twarzy, a do stóp. Nawilżona i zregenerowana skóra po kilku aplikacjach gwarantowana!

Niechciane kosmetyki – podsumowanie

To tylko niektóre z możliwości, aby wykorzystać niechciane kosmetyki. Większość produktów może łatwo zyskać nowe życie w czyiś rękach lub tylko z odrobiną pomysłu. Często okazuje się, że kosmetyki dobrze sprawdzają się też na innej części ciała. W ten sposób nie lądują automatycznie w koszu na śmieci. Jakie są plusy? Oszczędzasz pieniądze i planetę. Chociażby z tych powodów warto następnym razem pomyśleć, co jeszcze mogę zrobić z prawie zużytym kosmetykiem przed wyrzuceniem.