Blog

Jak o skórę dbają kobiety z różnych części świata?

Ludzie od zawsze starali się utrzymać swoją skórę w dobrej kondycji i zapobiegać naturalnym procesom starzenia się. Niezależnie od położenia geograficznego i typu urody – naturalnymi metodami próbowano zapobiec zmarszczkom i podkreślić piękno skóry. Niektóre z tych sposobów przetrwały do dziś, inne z kolei zostały wyparte przez nowoczesne metody. Jak pielęgnują skórę kobiety z różnych części świata? Czy jest coś, co może szokować?

Uroda hindusek

Indie to ogromny kraj o dość specyficznym podejściu do urody. Od blisko pięćdziesięciu lat, zarówno kobiety jak i mężczyźni, stosują specjalne specyfiki mające na celu nadanie ich skórze nieco jaśniejszego odcienia. Odkąd w latach siedemdziesiątych wypuszczono na rynek pierwszy preparat wybielający – nakładanie go na skórę stało się właściwie normą. Hinduski dbają także o stan swojej skóry, korzystając niejednokrotnie z naturalnych metod. Na przykład, na problemy z tłustą i trądzikową cerą stosują olejek z drzewa sandałowego lub kurkumę, a na rozszerzone pory – napój lassi, na bazie wody, mleka lub jogurtu.

Uroda Koreanek

Kobiety w Korei zwykle mają bardzo gładką skórę, pozbawioną zmarszczek. Często wydają się być dużo młodsze niż są w rzeczywistości. Geny z pewnością mają tutaj znaczenie, choć nie są jedynym sprawcą takiego stanu rzeczy. Koreanki bardzo silnie stawiają nacisk na pielęgnację skóry już od najmłodszych lat. Podstawą jest dokładny demakijaż, niejednokrotnie kilkustopniowy. Ostatnio modne jest oczyszczanie skóry olejami, a następnie zastosowanie wody. Koreanki stosują także dobre kremy nawilżające oraz dbają o skórę pod oczami. Sekretem urody jest także masaż skóry, wykonywany podczas codziennej pielęgnacji. Koreanki od dawna wiedzą, że słońce to wróg pięknej cery. Kremy z wysokim filtrem są codziennym elementem pielęgnacji, a zanim pojawiły się one na rynku, Koreanki używały parasolek dla ochrony przed promieniowaniem. Makijaż najczęściej jest oszczędny – podkład, eyeliner oraz szminka. Na pierwszym miejscu jest pielęgnacja. Dopiero potem ewentualne zakrywanie niedoskonałości.

Uroda Afrykanek

Afryka to duży i bardzo różnorodny kontynent. Kobiety od wieków znajdowały własne sposoby na pielęgnację skóry. Niektóre z darów tej ziemi obecnie podbijają Europę i Amerykę Północną. Marokański olejek arganowy to jeden z najpopularniejszych naturalnych kosmetyków pochodzących z Afryki. Jest bogaty w witaminę młodości, czyli witaminę E. Doskonale natłuszcza i nawilża nie tylko skórę, ale także włosy. Kolejnym kosmetykiem, który jest popularny w całej branży kosmetycznej jest masło shea. Niestety, trudno je dostać w naturalnej, pierwotnej formie, za to jest częstym składnikiem kosmetyków. Służy do pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała. Bardzo dobrze działa na skórę bardzo suchą, a nawet spękaną. Regeneruje i odmładza. Oprócz tego, w różnych regionach stosuje się inne metody pielęgnacji i ozdabiania, które mają swoje źródła w kulturze.

Uroda Brazylijek

Brazylijki słyną z pięknych kształtów i niezwykłej dbałości o urodę. Słyną także z dużej otwartości na chirurgię plastyczną i medycynę estetyczną. Brazylia ma swój, nieco odmienny od europejskiego kanon urody. Kobieta atrakcyjna ma krągłe kształty, wystającą pupę i mocne nogi. Dbanie o skórę to podstawa i pomimo dostępu do kosmetyków drogeryjnych, w Brazylii nadal stawia się na naturalne sposoby. Popularna jest woda kokosowa, która ma właściwości nawadniające oraz naturalne maseczki na bazie awokado lub wodorostów. Nie bez znaczenia pozostaje dieta oraz regularne doglądanie stanu skóry przez lekarza dermatologa.

Świat wydaje się być coraz mniejszy. Dzięki możliwościom szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce oraz internetowi, możemy wiele się dowiedzieć i właściwie – nabyć wszystko, co może być dobre dla naszej skóry. Jak się okazuje, niezależnie od postępu cywilizacyjnego, kobiety nadal cenią sobie pielęgnację z użyciem naturalnych składników i chętnie sięgają po metody swoich przodków.

http://kobietasukcesu.pl/piekne-kobiety-afryki/
http://mamadu.pl/121015,k-beauty-czyli-7-sekretow-piekna-koreanek
https://beautikon.com/blog/Sekret-pieknej-cery-azjatek/
https://www.elle.pl/artykul/pielegnacja-twarzy-jak-to-robia-koreanki?page=3
https://obserwatoriumpodrozy.com/2013/03/06/kanon-piekna-w-indiach-wybielanie-skory/