Blog

Fakty i mity na temat operacji plastycznych

Operacje plastyczne w ostatnim czasie znacznie zyskały na popularności. W tym momencie poddają się im nie tylko medialne osobistości, ale również osoby niezwiązane ze sprzedażą swojego wizerunku. Świadomość dotycząca faktów i mitów operacji plastycznych rośnie z dnia na dzień, dzięki czemu poszerza się również świadomość społeczna dotycząca chirurgii plastycznej. Dowiedz się, jakich mitów na temat operacji plastycznych należy się wystrzegać.

Operacje plastyczne to zachcianki jedynie dla sławnych i bogatych ludzi

To bardzo często powtarzany mit w opinii społecznej, na który często mają wpływ wypowiedzi celebrytów w mediach. Jeszcze kilkanaście lat temu, zabiegi z zakresu chirurgii plastycznych rzeczywiście nie były tak bardzo popularne jak dzisiaj. Obecnie jednak istnieją specjalne systemy finansowania usług medycznych, dzięki którym koszt operacji tego typu można spłacać w dogodnych ratach.

Operacje plastyczne sprawiają, że człowiek wygląda sztucznie

Oczywiście, zdarzają się przypadki, w których pacjenci po przebytych operacjach tego typu wyglądają nieco sztucznie, ale są to najczęściej osoby, które poddały się zbyt wielu sesjom lub tacy, którzy nie trafili na dobrego chirurga. Celem operacji plastycznej jest subtelna i naturalna poprawa wyglądu, która nie rzuca się w oczy.

Efekty operacji plastycznych utrzymują się do końca życia

W zależności od rodzaju danego zabiegu, efekty operacji tego typu są zazwyczaj długotrwałe, ale nie ma gwarancji, że będą się utrzymywać do końca życia. Należy wziąć pod uwagę, że organizm starzeje się oraz zachodzą w nim różne zmiany. Wstrzykiwane preparaty naturalnie reagują z ciałem, dzięki czemu odpowiednio dopasowują się do aktualnego wyglądu, nieco go poprawiając. Efektami operacji plastycznych na dłużej mogą się cieszyć odpowiednio dbający o skórę oraz pacjenci, którzy prowadzą zdrowy styl życia.

Operacja plastyczne wiąże się z podaniem znieczulenia ogólnego

Tą informację należy zaliczyć do zarówno faktów i mitów operacji plastycznych. Bowiem niektóre z nich muszą zostać wykonane w znieczuleniu ogólnym. Natomiast takie zabiegi jak liposukcja, abdominoplastyka czy operacje piersi wymagają jedynie znieczulenia miejscowego.

Chirurgia plastyczna jest tylko dla kobiet

To kolejny mit, który z roku na rok można obalić poprzez obserwację wzrostu zainteresowania operacjami plastycznymi również przez mężczyzn. Dotychczas rzeczywiście w większości panie poddawały się chirurgii plastycznej, jednak w ostatnich latach liczba panów drastycznie wzrasta. Najpopularniejsze zabiegi wśród mężczyzn to liposukcja, korekcja nosa, korekcja uszu i likwidacja ginekomastii.

Po operacji plastycznej można od razu wrócić do codziennego funkcjonowania

Niestety, to również mit, dotyczący jedynie niektórych z zabiegów. Operacja plastyczna jak każdy zabieg z zakresu chirurgii wiąże się z  występowaniem ran oraz obrzęków. Decydują się na zbieg, należy mieć świadomość, że po operacji trzeba będzie poświecić czas na powrót do zdrowia oraz odpoczynek. W zależności od rodzaju określonego zabiegu, czas rekonwalescencji waha się od kilku do kilkunastu dni. Na ostateczne i satysfakcjonujące efekty trzeba będzie poczekać nawet kilka miesięcy. Nie oznacza to jedna, że nie możesz w tym czasie chodzić do pracy czy powoli wracać do aktywności fizycznej.

Podsumowanie

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej wykonuje się również w wypadku poprawy stanu zdrowia lub po ciężkich wypadkach w celu przywrócenia odpowiedniego wyglądu twarzy czy ciała. Przykładem może być rekonstrukcja różnych części ciała, która odbywa się w ramach operacji plastycznych.