Blog

Efekty po liftingu twarzy

Obecnie lifting twarzy uważa się za najskuteczniejszy zabieg estetyczny z zakresu chirurgii plastycznej. Poprawia owal twarzy, jej elastyczność oraz napięcie skóry. Dzięki temu efekty po liftingu twarzy zapewniają o wiele zdrowszy, a także młodszy wygląd skóry. Niestety nie zawsze utrzymują się one tak długo, jak się spodziewamy. Przedstawiamy zatem skuteczne wskazówki, dzięki którym efekty po liftingu twarzy pozostaną z nami na dłużej. 

 

Zazwyczaj już po czterdziestce można zauważyć, że owal naszej twarzy zaczyna się zmieniać – opadają kąciki oczu i ust, a skóra traci młodzieńczą elastyczność i napięcie. Podstawą do utrzymania młodego wyglądu jest codzienna pielęgnacja, jednak możliwości kosmetyków są znacznie ograniczone. Aby utrzymać skórę w dobrej kondycji, warto zdecydować się na lifting twarzy

 

Jak utrzymać efekty po liftingu twarzy?

Nasza skóra zmienia się z czasem, co jest konsekwencją procesu starzenia się. Aby jak najdłużej utrzymać efekty, warto zastosować kilka przydatnych wskazówek, które z pewnością pomogą w zachowaniu młodszego i zdrowszego wyglądu. 

 

Krem UV naszym największym przyjacielem

Promienie UV mogą znacznie uszkodzić skórę, a także przyspieszyć proces starzenia się. Dlatego tak ważne jest, aby codziennie stosować krem z filtrem, który pomoże w zapobieganiu pojawianiu się przebarwień na skórze, a także przyczyni się do zmniejszenia widoczności żył. Dodatkowo codzienne stosowanie kremów z filtrem pozwoli na zapobieganie powstawaniu nowych zmarszczek. 

Efekty po liftingu twarzy – woda dobra na wszystko

Skóra potrzebuje odpowiedniej ilości wody do prawidłowego funkcjonowania. Po liftingu twarzy szczególnie ważne jest to, aby być odpowiednio nawodnionym. Dzięki temu skóra ma szansę na utrzymane odpowiedniego nawilżenia, co pozwala na pozyskanie większej ilości korzyści płynących z samego zabiegu. 

 

Rzuć palenie!

To jedno z najczęstszych wskazań przed jakimkolwiek zabiegiem. Regularne palenie może nie tylko prowadzić do powikłań po operacji, a także spowalniać powrót do zdrowia, ale również negatywnie wpływać na efekty po liftingu twarzy. Palenie niszczy odpowiedni dopływ tlenu do skóry twarzy, zmniejsza przepływ krwi, a także zabij niezbędne składniki odżywcze dla skóry. Powstrzymanie się od palenia po operacji zapobiegnie rozwojowi dynamicznych zmarszczek na ustach i wokół ust.

 

Efekty po liftingu twarzy – nie zapominaj o codziennej pielęgnacji!

Aby skóra zachowała młodzieńczy wygląd, ważne jest, aby również po zabiegu zachować odpowiednią rutynę codziennej pielęgnacji twarzy. Warto pamiętać o dwuetapowej pielęgnacji, czyli oczyszczaniu i odżywieniu. W utrzymaniu efektów po liftingu twarzy  z pewnością pomoże również rozwijanie zdrowych nawyków żywieniowych. 

Podobne wpisy