Blog

Drugi podbródek – jak się go pozbyć?

Zazwyczaj drugi podbródek jest źródłem kompleksów nie tylko w przypadku osób otyłych, ale także szczupłych. To zgromadzona warstwa tkanki tłuszczowej oraz skóry ulokowana w okolicach brody. Istnieje wiele przyczyn powstawania takiego zjawiska, a do najpopularniejszych należą zmiany związane z wiekiem, zła postawa ciała i głowy lub nagłe stracenie znaczącej ilości kilogramów.

Pomimo intensywnych ćwiczeń mięśni oraz masaży, często jedynym rozwiązaniem staje się zabieg medycyny estetycznej. Chirurgia plastyczna może skutecznie pomóc w poprawie wyglądu oraz zniwelować problematyczny drugi podbródek. W tekście wyjaśniamy, na czym polega zabieg oraz jakie są do niego wskazania. 

Jak zniwelować drugi podbródek?

Przed udaniem się do kliniki chirurgii estetycznej warto zacząć od ćwiczeń oraz automasaży. Powinny one przede wszystkim wzmacniać mięśnie żuchwy. Do tego należy stosować się do zasad zdrowej i dobrze zbilansowanej diety. Drugi podbródek jest często wynikiem nadwagi, dlatego zrzucenie zbędnych kilogramów u wielu osób niweluje również ten problem. Jeżeli to nie przynosi oczekiwanych efektów, można udać się na konsultację do doświadczonego lekarza medycyny plastycznej. Oto niektóre ze sprawdzonych metod:

Zabieg Ulthera

Najczęściej poleca się wykonanie zabiegu Ulthera, który poprawia wygląd, wysmukla owal twarzy oraz pozwala cieszyć się lepszym samopoczuciem. Dzięki niemu można zatrzymać proces wiotczenia skóry oraz powstawania nawisów w postaci drugiego podbródka.

Z pomocą specjalnej aparatury przez strumienie ultradźwiękowe lekarz podkreśla linię żuchwy. Fale są dobierane każdorazowo indywidualnie dla pacjenta, tak, aby ich działanie przyniosło oczekiwane efekty. Zabieg jest bezinwazyjny i stymuluje produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna oraz napięta. Zabieg Ulthera nie wymaga pozostawania w klinice, a jego efekty utrzymują się około roku. 

Liposukcja

Zabieg polega na odsysaniu nadmiarowej tkanki tłuszczowej za pomocą specjalistycznej kaniuli. Całość uprzedza wstrzyknięcie preparatem, który ułatwia oddzielenie się tłuszczu. Liposukcję prowadzi się w pełnym znieczuleniu, dlatego pacjenci nie odczuwają żadnego dyskomfortu. W efekcie twarz oraz szyja stają się smuklejsze, a linia żuchwy jest pięknie podkreślona. Rekonwalescencja trwa około 2-3 tygodni. To jednorazowy zabieg, dający trwałe rezultaty. 

Lipoliza

Lipoliza pozwala w nieinwazyjny sposób pozbyć się drugiego podbródka. Lekarz wstrzykuje substancję, która prowadzi do rozpuszczenia tkanki tłuszczowej. W miejscu nastrzyku powstaje kontrolowany stan zapalny, a tłuszcz jest naturalnie wydalany z organizmu.