Blog

Domowe zabiegi kosmetyczne – 8 sposobów!

Domowe zabiegi kosmetyczne stały się popularne szczególnie w czasie lockdownu, kiedy nie mieliśmy możliwości odwiedzania gabinetów medycyny estetycznej. Choć oczywiście nie przyniosą one tak skutecznych i długotrwałych korzyści jak wizyta u specjalisty, warto skorzystać z ich licznych dobrodziejstw. Poniżej przedstawimy Ci 8 najciekawszych domowych zabiegów kosmetycznych!

Depilacja pastą cukrową

Pastę cukrową możemy wykonać samodzielnie w warunkach domowych, gotując przez 35-45 minut mieszankę cukru, wody i soku z cytryny. To skuteczna metoda depilacji, jednak należy liczyć się z nieprzyjemnym bólem w trakcie odrywania włosków.

Masaż twarzy

Masaże twarzy stały się ostatnio bardzo popularne ze względu na wzrost zainteresowania pielęgnacją azjatycką. Należy się z tego tylko cieszyć, ponieważ regularnie wykonywany automasaż rzeczywiście pozwala spłycić zmarszczki, a nawet poprawić kontur twarzy. Zabieg ten możemy wykonać zarówno przy użyciu samych dłoni, jak i przeróżnych profesjonalnych rollerów.

Peeling kwasami

Jeśli chcesz poprawić stan swojej skóry możesz wykonać samodzielnie w domu zabiegi z użyciem kwasów. Pamiętaj jednak, że jeśli nie jesteś kosmetologiem, nie powinieneś używać kwasów w zbyt wysokim stężeniu ani pozostawiać ich na twarzy na dłużej niż 5 minut, aby nie podrażnić delikatnego naskórka.

Masaż bańką chińską

Jest to jeden z najpopularniejszych domowych zabiegów kosmetycznych. Pomaga on pozbyć się cellulitu, w szczególności na udach i pośladkach, choć możesz wykorzystywać bańki również na inne części ciała. Do wykonania tego zabiegu niezbędny będzie olejek do masażu lub olej kokosowy, a także tradycyjne bańki.

Szczotkowanie ciała

Szczotkowanie na sucho nie tylko pomoże Ci pozbyć się cellulitu, lecz również wygładzi Twoją skórę i zastąpi regularny peeling. Pamiętaj, żeby szczotkować zawsze w kierunku serca i utrzymywać swoją szczotkę w odpowiedniej czystości, by posłużyła Ci na dłużej.

Peeling kawowy

Ten domowy zabieg kosmetyczny spodoba się wszystkim kawoszom, którzy nie lubią marnowania produktów. Wystarczy, że zostawisz fusy po zaparzonej kawie, a następnie dodasz do nich szczyptę cynamonu oraz odrobinę oliwki bądź oleju kokosowego. Mieszankę warto przechowywać w lodówce w zamkniętym słoiczku.

Maseczka wybielająca

Zabieg ten nie da oczywiście takich efektów jak wizyta w profesjonalnym gabinecie, jednak może być szybkim ratunkiem w przypadku wystąpienia przebarwień. By wykonać tę maseczkę, wystarczy zmieszać ze sobą łyżkę śmietany, łyżeczkę kurkumy i łyżeczkę miodu naturalnego.

Maseczka na dłonie

Popękana i zaczerwieniona skóra dłoni to problem, który dotyka zimą wielu z nas. Rozwiązaniem może być maseczka, którą przygotujesz, mieszając papkę z ugotowanego ziemniaka z łyżką mleka. Mieszaninę należy wmasować w skórę, a po pięciu minutach spłukać.