Blog

Czy operacja plastyczna boli?

Nie ma wątpliwości, że część kobiet przez długi czas wstrzymuje się z podjęciem zabiegu chirurgii plastycznej z konkretnej przyczyny. Zadają sobie one pytanie: czy operacja plastyczna boli? Już na wstępie warto zaznaczyć, że sam zabieg nie boli, tym bardziej, jeśli wybierzemy właściwego specjalistę. W tym celu z pewnością warto zapoznać się z opiniami o konkretnych chirurgach. Najważniejsza będzie jednak rozmowa. Wiele kobiet potwierdziło, że dopiero wizyta u chirurga i rozmowa z nim była najbardziej budującym zaufanie momentem i potem nie muszą już zastanawiać się nad tym, czy operacja plastyczna boli, ponieważ mają pewność, że znajdują się w dobrych rękach.

Dlaczego warto uważnie wybierać chirurga?

Wybór odpowiedniego specjalisty to podstawa zadowolenia z przebiegu operacji. W przypadku doświadczonego chirurga mamy pewność, że posiada on odpowiednie umiejętności, a co więcej, że ma właściwe podejście do pacjenta. W kontakcie pacjent-chirurg kluczowa jest rozmowa na wielu etapach. Mowa tu zarówno o wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości, jak i odpowiedzeniu na pytanie, czy operacja plastyczna boli, a także poprowadzenie pacjentki już po zabiegu. To właśnie chirurg daje rady, jakie ruchy i działania można wykonywać, z czym należy się wstrzymać, a także sugeruje, w jaki sposób sprawić, aby okres rekonwalescencji był jak najprzyjemniejszy.

Czy operacja plastyczna boli?

Na tak postawione pytanie odpowiedź może być tylko jedna: nie. Choć operacja obciąża organizm, sam zabieg przebiega zazwyczaj w pełnej narkozie, a ewentualny ból odczuwany jest później. Tu też zaznaczana jest istota wyboru odpowiedniego chirurga, który przygotuje nas na niedogodności. Jednocześnie specjalista sprawi, że ból nie będzie zbyt duży, a jego uciążliwość nie utrzyma się zbyt długo. Warto jednak pamiętać, że do pewnego stopnia na ból po operacji będą miały indywidualne predyspozycje pacjentki. Kluczowe jest jednak to, że sama operacja plastyczna nie boli.

Co z okresem rekonwalescencji?

Opieka ze strony chirurga jest niezwykle istotna również po operacji. Choć wiemy, że na pytanie „czy operacja plastyczna boli?” odpowiedź brzmi: Nie. Inna sprawa wygląda jednak z kwestią okresu rekonwalescencji. Zależnie od typu operacji pierwsze dni przebywa się w klinice wykonującej zabieg. Jest to czas przeznaczony na odpoczynek i maksymalne ulżenie pacjentce. Właśnie w tym czasie szczególnie przydatne jest to, że troska o pacjentkę jest wyrażana przez chirurga przeprowadzającego operację, który dba o jak największy komfort podczas okresu rekonwalescencji.