Blog

Dobry chirurg plastyczny – jak znaleźć specjalistę?

Skorzystanie z usług medycyny estetycznej wymaga od nas szczególnej uwagi nie tylko na etapie podejmowania decyzji o tym, czy chcemy coś poprawić, ale i podczas wybierania specjalisty, z którego pomocy skorzystamy. Dobry chirurg plastyczny powinien doskonale znać się na swojej pracy, ale także doradzić rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów. Jak wybrać odpowiednią osobę, cieszyć się z doskonałych efektów po zabiegu? Wystarczy kierować się kilkoma zasadami!

Dobry chirurg plastyczny – odpowiednie kwalifikacje

To, czy dana osoba w ogóle będzie przez nas rozważana, powinno być uzależnione od tego, czy faktycznie jest to ktoś, kto specjalizuje się w chirurgii plastycznej. W tym celu warto skorzystać z internetowej bazy lekarzy dostępnej na witrynie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Jeżeli nazwisko chirurga nie widnieje w spisie, to od razu z niego zrezygnować. Jeśli się tam znajduje, z powodzeniem możesz przejść do kolejnego etapu.

Postaw na interesującą Ciebie specjalizację

Wiesz już, że masz do czynienia z chirurgiem plastykiem. W tym momencie koniecznie sprawdź, w jakiej dziedzinie się on specjalizuje. Dobry chirurg plastyczny wykona każdy typ operacji, ale większość z nich ma swój zakres działalności. Jedni wykonują znakomitą plastykę brzucha, ale nie są tak dobrymi plastykami poprawiającymi nos. Dlatego też koniecznie poszukaj informacji o tym, czy dany chirurg specjalizuje się w tym typie zabiegów, który najbardziej Ciebie interesuje.

Dobry chirurg plastyczny a zaufanie

Choć może wydawać się to zaskakujące, również i tu niezwykle ważne jest pierwsze wrażenie, które pojawia się podczas konsultacji. Pierwsze spotkanie ze specjalistą ujawni nasze odczucia związane z jego osobą. Jeśli nie wzbudza Twojego zaufania lub nie potraficie się porozumieć, poszukaj kogoś innego. Bez zaufania i zrozumienia nie osiągniesz dobrego samopoczucia, które jest niezbędne przy zabiegu. Jeśli chirurg obiecuje wszystko, co najlepsze i przedstawia złotą wizję efektów z pominięciem możliwych powikłań (lub ledwo o nich wspominając), również warto wybrać kogoś innego, kto rzetelnie i ufnie podejdzie do rozmowy z pacjentem.

Zwróć uwagę na opinie w sieci i od znajomych

Dobry chirurg plastyczny cieszy się zazwyczaj doskonałymi opiniami. Te jednak nie zawsze są tak oczywiste, jak mogłoby się nam wydawać. Przede wszystkim należy odczytywać je z rozsądnym podejściem i świadomością realiów w internecie. Zarówno masa negatywnych komentarzy, jak i pozytywnych nie musi niczego przesądzać. Dotyczy to zwłaszcza jednozdaniowych opinii, które mogą brzmieć dość niewiarygodnie czy sztucznie. Im bardziej szczegółowe opinie, tym lepiej. Najlepszą sytuacją jest, to gdy osobiście znamy kogoś korzystającego z usług chirurga plastyka. Jeśli jest to osoba zaufana, a także sami widzimy w jej przypadku efekty działań specjalisty, mamy większą pewność, że jest to dobry chirurg plastyczny.