Blog

Balsam brązujący – co warto wiedzieć?

Wraz z początkiem lata zaczynają się marzenia kobiet o pięknej, atrakcyjnie opalonej skórze. Nie każdy wyjeżdża na miesiąc na rajską wyspę, więc czasem balsam brązujący może nas skutecznie wesprzeć swoimi właściwościami.  Jak ich używać, aby efekt utrzymywał się jak najdłużej? Jaki najlepiej wybrać, żebyśmy były zadowolone? Podpowiadamy w tym artykule jak używać tych produktów, aby zdrowo i bezpiecznie osiągnąć efekt opalonej skóry.

Opalanie – informacje podstawowe

Warto na początku podkreślić, że nie każda skóra jest tak samo podatna na opalanie, dlatego część na opala się na piękny brąz już po godzinie przebywania na słońcu, a część od razu się spala na czerwony kolor. Jesteśmy różne, więc podstawą jest dobranie produktów do opalenizny specjalnie do potrzeb swojej skóry. Bez względu na inne produkty, których używamy, zawsze stosujmy krem z filtrem UV, aby nie narazić się na oparzenia. To zwłaszcza ważne dla osób o jasnej, wrażliwej karnacji.

Czym jest balsam brązujący?

Balsam brązujący to specjalistyczny preparat, który po rozsmarowaniu na skórze tworzy na niej ciemniejszą warstwę, sprawiając wrażenie opalenizny. Nie daje to efektu natychmiastowego, w przeciwieństwie do samoopalaczy, a barwi skórę stopniowo. Zapobiega to powstawaniu niechcianych smug czy plam. Obecnie znajdziemy już w każdym sklepie ogromny wybór balsamów brązujących. W tej różnorodności warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Zaleca się wybór znanych i sprawdzonych marek, aby uniknąć podrażnień lub utleniania się produktu. W ten sposób unikniemy swędzenia skóry czy opalania się na pomarańczowo. Jednak najskuteczniejsze i najbardziej pomocne mogą okazać się polecenia przyjaciółek czy internautów. Dobrze jest się z nimi zapoznać przed zakupem produktu, aby uniknąć błędu, który zostanie z nami przez cały urlop na plaży.

Odpowiednia ochrona przed słońcem, a opalanie

Wiele kobiet nie jest pewna, czy po nałożeniu balsamu brązującego nie będą się gorzej opalać. W rzeczywistości takie produkty (jeżeli nie mają innej zamieszczonej informacji na etykiecie) nie chronią przed promieniami UV, a jedynie nadają brązowy kolor skórze. Dlatego przed każdorazowym wyjściem z domu na słońce latem trzeba nałożyć jeszcze krem z filtrem. Dzięki temu unikniemy poparzenia i nieprzyjemnych bąbli, które oprócz oczywistego bólu i długiego gojenia, z pewnością nie będą estetyczne.

Balsam brązujący – podsumowanie

Wakacje kojarzymy z odpoczynkiem i piękną opalenizną. Balsam brązujący może nam w tym pomóc, jeżeli będziemy pamiętać o prawidłowym stosowaniu i odpowiedniej pielęgnacji skóry. Wtedy efekt atrakcyjnej, muśniętej słońcem cery gwarantowany!