Blog

Tricki urodowe – 5 sposobów!

Istnieje wiele źródeł wpływających na prawdziwie dobre samopoczucie. Wśród nich niemałą rolę odgrywa uroda oraz to, w jakim stanie znajduje się nasza twarz, włosy bądź całe ciało. Jak najlepszy wygląd jest również istotny, jeśli przygotowujemy się do ważnej uroczystości np. do ślubu. Właśnie dlatego warto poznać skuteczne tricki urodowe, które pozwolą na dorywczą poprawę urody. Ich największą wartością jest jednak to, że długoterminowo przyniosą pozytywne efekty nie tylko dla naszego wyglądu, ale dla całego organizmu.

Zdrowe jedzenie i picie przed ważną uroczystością

Podstawą, o której należy wspomnieć, jest picie i jedzenie. Każda z nas nieraz mogła doświadczyć, jak niewłaściwe jedzenie wpływa na ciało, na sylwetkę np. wzdymając brzuch. Co jest więc zalecane podczas przygotowań do ślubu? Eksperci radzą, aby na kilka tygodni przed wielkim wydarzeniem zrezygnować z soli i tłuszczu. Zamiast tego należy jeść dużo owoców i warzyw. Tu pomocna będzie marchewka, jeśli brakuje nam wyraźnego kolorytu skóry. Należy również pić co najmniej 2 litry wody dziennie.

Zacznij się wysypiać

Wbrew pozorom tricki urodowe to nie tylko wymyślne sposoby na magiczne poprawienie stanu swojej skóry. Organizm potrzebuje regeneracji, a w tym najlepiej pomaga sen. Jeśli dotychczas nie zwracałaś uwagi na to, jak dużo śpisz, czy jest to sen wartościowy, długi, teraz nadszedł czas, aby to zmienić. Przy okazji przygotowanie do snu może być swoistym rytuałem, w którym przygotowujesz sobie peeling, nawilżasz ciało balsamami, a przed snem zażywasz przyjemnej kąpieli z właściwymi olejkami.

Jakie witaminy pomogą Twoim włosom?

Zdrowe, lśniące włosy zawdzięczamy odpowiedniemu odżywianiu organizmu. W przygotowaniach do stresujących wydarzeń, a takim niewątpliwie jest ślub. Właśnie w tym czasie musimy mieć pewność, że dostarczamy ciału odpowiedniej dawki witamin. Na jakie należy zwrócić uwagę? Są to witaminy: H, B5 i E. Warto przy tym zadbać o mikroelementy, czyli cynk oraz żelazo.

Kiedy ograniczyć kawę i herbatę?

Tricki urodowe zwykle wskazują, co robić, żeby poprawić swój wygląd. Tym razem jednak warto pomyśleć o zaprzestaniu robienia czegoś. Mowa tu o piciu kawy i herbaty (a przynajmniej ich ograniczenia), gdyż potrafią one bardzo nieestetycznie zabrudzić zęby.

Podkreśl swoją urodę z pomocą chirurgii plastycznej

A co z zabiegami kosmetycznymi? Domowe tricki urodowe to nie jedyne rozwiązanie! Wiele kobiet decyduje się na nieinwazyjny zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Dzięki niemu wymodelujemy twarz, powiększymy usta, wyregulujemy ich asymetrię i zwiększymy ogólną elastyczność ust.