Blog

Zniszczone paznokcie? Zdecyduj się na manicure półhybryda!

Manicure półhybryda to alternatywa dla lakierów hybrydowych, które w ostatnim czasie całkowicie zrewolucjonizowały rynek kosmetyczny, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Miłośniczki estetyczne wyglądających paznokci ceniły go przede wszystkim za trwałość, jakość i wygląd. Lakier hybrydowy pozwalał na swobodne noszenie przez około 3 tygodnie, nie powodując przy tym nieestetycznie wyglądających odprysków.

Lakiery hybrydowe znalazły się ostatnio w ogniu krytyki. Wszystkiemu winne są doniesienia amerykańskich naukowców, którzy jednoznacznie stwierdzili, że przyczyniają się one do rozwoju komórek nowotworowych. W odpowiedzi na zarzuty tego typu powstało alternatywne rozwiązanie na rynku kosmetycznym, cieszące się niezwykłą popularnością, czyli manicure półhybryda.

Lakier hybrydowy

Lakiery hybrydowe słyną przede wszystkim ze swojej wytrzymałości, twardości, a także wysokiego połysku. W gabinetach kosmetycznych do dyspozycji mamy szeroką paletę ich kolorów. Manicure hybrydowy stał się w ciągu ostatnich kilku lat niesamowicie popularny. Od klasycznego, różni się swoim składem, a także niezbędnym zastosowaniem lampy UV lub UV LED. Dobrze wykonany manicure hybrydowy potrzebuje następujących elementów:

  • baza hybrydowa,
  • lampa (UV lub UV LED),
  • blok polerski,
  • odtłuszczacz do paznokci,
  • lakier hybrydowy w kolorze, który najbardziej przypadł ci do gustu.

Manicure półhybryda – co to jest?

Półhybryda to połączenie klasycznego lakieru do paznokci z lakierem hybrydowym. Jej największą zaleta jest fakt, że łączy ona w sobie trwałość manicure hybrydowego, ale nie zawiera w sobie jego destrukcyjnych właściwości. Manicure półhybryda nie niszczy płytki paznokcia, która ulega znacznemu osłabieniu na skutek malowania lakierem hybrydowym. Warto podkreślić, że półhybryda jest tak samo trwała, jak lakier hybrydowy.

Jak zrobić manicure półhybryda?

Stworzenie manicuru półgybrydowego jesr zadzwiająco proste i szybkie. Przedstawiamy krok po kroku cały proces:

  1. Przygotowanie dłoni – obcinamy skórki i nadajemy paznokciom odpowiedni kształt. Nie musimy matowić płytki.
  2. Malujemy paznokcie odżywką i czekamy, aż wyschnie.
  3. Nakładamy wybrany przez nas lakier. Używamy klasycznego, a nie hybrydowego. Czekamy, aż wyschnie. Klasyczne lakiery mogą schnąć nawet do 20 minut.
  4. Jeżeli kolor jest zbyt blady lub płytka paznokcia przebija się przez niego, nakładamy kolejną warstwę. Czekamy kolejne 20 minut.
  5. Suche paznokcie pokrywamy hybrydowym topem oraz utwardzamy lampą.

Manicure półhybryda – najważniejsze zalety

Manicure półhybryda będzie z pewnością najpopularniejszą metodą malowania paznokci w ostatnim czasie. Rosnące niezadowolenie związane z niszczeniem płytki przez lakiery hybrydowe, a także najnowsze doniesienia naukowe przyczyniają się do drastycznego spadku popularności klasycznego lakieru hybrydowego. Według rozpoznań naukowych używane do utwardzenia lakierów hybrydpwych lapmy mogą powodować nowotwory skóry. Naukowcy z New York University School of Medicin przyznali, że już ośmiokrotne używanie lamp UV w ciągu roku może spowodować zmiany nowotworowe.

Podsumowanie

Manicure półhybryda zużywa mniej promieniowania UV niż manicure hybrydowy. Warto jednak zauważyć, że nie pozbywa się go zupełnie. Naukowcy wskazują, że prawdopodobnie niebawem uda się opracować technologię lakieru do paznokci na tyle trwałego, by używanie szkodliwego promieniowania nie było konieczne. Tymczasem warto skorzystać ze zdrowszej alternatywy i skusić się na letni manicure półhybryda.