Blog

Zaskakujace fakty o łechtaczce

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym, co w rzeczywistości wiesz o swojej łechtaczce? Niektóre fakty o łechtaczce są mało znane, dlatego wiele osób może się zdziwić jak mało wie. Zapraszamy zatem do zapoznania się z tymi 6 najciekawszymi faktami. Zapewniamy, że o wielu z nich nie miałaś pojęcia!

Fakty o łechtaczce

1. Zacznijmy od spraw podstawowych. Wiele osób, a w tym nawet kobiet, nie wie, że łechtaczka jest w rzeczywistości częścią sromu, który składa się z trzech elementów: warg sromowych, pochwy i właśnie łechtaczki. Od razu prościej, prawda?

2. Łechtaczka rośnie przez całe życie, w przeciwieństwie do penisa, który osiąga swoją maksymalną wielkość około 25 roku życia u mężczyzn. Kobieta dojrzała może mieć nawet 2,5 razy większą łechtaczkę niż miała, będąc nastolatką.

3. Pozornie może się wydawać mało interesujące, że łechtaczka ma około 8 tysięcy nerwów. W porównaniu jednak do męskiego członka, który ma dwa razy mniej zakończeń nerwowych… to robi wrażenie! To bardzo wrażliwy organ na wszystkie bodźce, dlatego nawet lekki dotyk wywołuje u kobiet tyle doznań i jest źródłem ogromnej przyjemności.

4. Większość kobiet nie jest w stanie osiągnąć orgazmu przez penetrację w stosunku z mężczyzną. Statystyki mówią, że około 70% kobiet ma orgazm przez manualną stymulację łechtaczki.

5. Zostając w temacie – łechtaczka jest jedynym organem, który został stworzony wyłącznie do dawania kobietom rozkoszy i przyjemności. Naukowcy do tej pory nie znaleźli innej jej funkcji. Błędem jest zatem myślenie, że jest ona potrzebna przy reprodukcji.

6. Mało kto wie, że łechtaczka rzeczywiście ma około 10-11 centymetrów głębokości, czyli dokładnie tyle co średniej długości członek! To co widzimy to “główka” osłonięta kapturkiem, co stanowi jedynie około ćwierć rzeczywistej głębokości tego narządu. Reszta jest schowana wewnątrz ciała kobiety.

7. Ostatnia ciekawostka – nie tylko kobiety mają łechtaczkę. Ten organ szczególnie rozwinięty jest również u małp i lemurów. Dziwić może to, że również u samic żółwi, strusi i krokodyli!

Fakty o łechtaczce – podsumowanie

Niewątpliwie, łechtaczka to niezwykle ciekawy organ, kryjący jeszcze przed niejedną z nas wiele tajemnic. Najważniejsze jest to, że u każdej z nas jest inna – większa, mniejsza, bardziej lub mniej odkryta, wrażliwa w różnym stopniu. Warto pamiętać, że każda jest natomiast dobra i normalna. Łechtaczka nie powinna być źródłem kompleksów, a czystej przyjemności.