Blog

Zabiegi na lato. Top 6

Decydując się na operację plastyczną, należy rozważyć kilka aspektów, które wymagają organizacji czasu, zaplanowania absencji w pracy lub zorganizowania opieki nad dziećmi. Operacje plastyczne są wykonywane przez cały rok, jednak istnieją pewne zalecenia i przesłanki, które mówią, że lepiej konkretne zabiegi wykonać tuż przed latem. Sprawdź, które z nich należą do tej grupy!

O jakiej porze roku najlepiej zdecydować się na zabiegi plastyczne?

Na operację plastyczną należy się zdecydować dopiero wtedy, gdy jesteśmy całkowicie pewni swojej decyzji. Wiele osób decyduje się zaplanować zabiegi na lato, ponieważ w tym czasie większa część osób ma możliwość wzięcia urlopu na okres rekonwalescencji. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wykonać zabiegi chirurgiczne latem, jednak zalecamy zdecydować się na nie przed okresem wakacyjnym. Dzięki temu wyjeżdżając na urlop, będziesz mogła cieszyć się swoim pięknym wyglądem bez żadnych ograniczeń.

Dlaczego warto wykonać zabieg przed okresem wakacyjnym?

Latem ze względu na wysokie temperatury często się pocimy, co nie jest komfortowe dla osób, które miały przeprowadzany zabieg. W okresie rekonwalescencji trzeba szczególnie zadbać o swoje zdrowie, a blizny związane z operacją nie powinny być wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Należy pamiętać, że opalanie się do 3 miesięcy po zabiegu nie jest wskazane, a miejsce, które było poddane operacji trzeba odpowiednio pielęgnować. Jednym z zaleceń jest noszenie specjalistycznej odzieży takich jak bluzki lub biustonosza, co w okresie letnim wiąże się z pewnymi ograniczeniami. 

Jakie zabiegi na lato?

Najpopularniejsze zabiegi chirurgi plastycznej to powiększanie biustu, operacja nosa, plastyka brzuch, liposukcja, lifting twarzy czy korekcja powiek. Są to najczęściej wykonywane zabiegi na lato, ponieważ mają za zadanie poprawić wygląd ciała oraz twarzy. Wielu z nas wstydzi się rozebrać na plaży ze względu na swoje niedoskonałości i wtedy dostajemy impuls, co można z tym szybko zrobić. Warto zastanowić się nad poprawą swojej sylwetki przed okresem wakacyjnym. Wprowadzając zdrową dietę i regularne ćwiczenia fizyczne, pozbędziesz się zbędnych kilogramów, poprawisz wielkość oraz symetryczność swoich piersi i usuniesz zbyt widoczne blizny. Wyjeżdżając na urlop, będziesz mogła pochwalić się swoim zgrabnym i zadbanym ciałem, a kompleksy odejdą w niepamięć. Warto pamiętać, że każdorazowo decyzja o zabiegu z zakresu medycyny estetycznej powinna być dokładnie przemyślana i poprzedzona konsultacjami lekarskimi.