Blog

Wysokie czoło – czy można je zmienić?

Duże, wysokie czoło to częsty problem, który staje się u wielu osób przyczyną kompleksów. W artykule przedstawiamy kilka skutecznych sposobów, aby zmienić tę niekorzystną sytuację. Dzięki nim poczujesz się piękniejsza i odzyskasz pewność siebie. Podpowiadamy, jak zamaskować wysokie czoło, aby czuć się komfortowo!

W jaki sposób można zmniejszyć zbyt wysokie czoło?

Wysokie czoło można zamaskować na kilka sposobów. Wśród najprostszych, a jednocześnie najtańszych metod, jest zmniejszenie linii czoła za pomocą odpowiednio dopasowanego makijażu. Doświadczona stylistka może też pomóc dobrać fryzurę do typu twarzy, aby nadać jej pożądanych proporcji i nieco ukryć czoło.  

Paletka do konturowania – niezbędnik kobiety!

Bronzer, róż i podkład rozświetlający powinny zleźć się w kosmetyczce każdej kobiety. Z pomocą zaledwie tych trzech produktów możemy zatuszować zdecydowaną większość mankamentów naszej urody. Wystarczy jedynie opanować tylko podstawową sztukę konturowania. Zacznij od wyrównania kolorytu twarzy za pomocą podkładu lub kremu BB. Następnie użyj sztyftu brązującego, który będzie ciemniejszy od Twojej karnacji o 1-2 tony. Zaaplikuj go wzdłuż włosów, zakrywając część czoła. Dla uzyskania naturalnego rezultatu dokładnie rozetrzyj bronzer. Pamiętaj, że odbijające światło dodatkowo powiększa optycznie i uwydatnia dane części twarzy. Przyciemnienie i zmatowienie czoła sprawi, że wyda się ono mniejsze. 

Grzywka – szybki sposób na zakrycie czoła

Najłatwiejszą i najczęściej stosowaną metodą na zakrycie wysokiego czoła jest wizyta u zaufanego fryzjera. Grzywka to idealny sposób na zakrycie swojego kompleksu. Doświadczona stylistka z pewnością pomoże dobrać najlepsze cięcie, które podkreśli atuty Twojej urody i nieco ukryje wysokie czoło.  

Czy istnieją zabiegi kosmetyczne, które pomogą obniżyć linię czoła?

Jednym z zabiegów, które pomogą rozwiązać problem wysokiego czoła jest chirurgiczny przeszczep włosów. Przebieg linii czołowej u każdego człowieka jest inny, a wszystko zależy od geometrii twarzy, czaszki i ich proporcji. Przed zabiegiem należy oczywiście skonsultować się z lekarzem medyny estetycznej i odpowiednio się przygotować. 

Przebieg zabiegu i jego zalety 

Przeszczep włosów rozpoczyna się poprzez pobranie mieszków włosowych z okolicy dawczej (zazwyczaj jest to tył głowy). Następnie przenosimy je w miejsce zakoli lub czoła, aby przedłużyć linię włosów. Zaletą zabiegu jest przede wszystkim naturalny, trwały efekt. Przeszczep jest jednorazowy, całkowicie bezpieczny i nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji. To skuteczny sposób na to, aby cieszyć się pięknym i proporcjonalnym wyglądem twarzy na co dzień!