Blog

Wypadające włosy – jak sobie radzić?

Jedne z najczęściej występujących konsekwencji zaburzeń hormonalnych to wypadające włosy. Ich utrata może mieć jeszcze związek z niedoborem witamin lub mikroelementów, jak również z nieodpowiednią higieną skóry głowy. Przypadłość dotyka nie tylko osób starszych, ale również mężczyzn i kobiet w każdym wieku, a leczenie często wymaga konsultacji lekarskiej. Wypadające włosy można również skutecznie leczyć, stosując sprawdzone sposoby, a także poddając się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. Sprawdźcie, jak sobie z tym radzić.

Wypadające włosy: odpowiednia dieta

Nadmierne wypadanie włosów może być oznaką, że naszemu organizmowi brakuje mikroelementów oraz substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania komórek obecnych w skórze głowy. Zdarza się, że przyczyną wypadających włosów jest również dieta odchudzająca, czy pożywienie ubogie w składniki odżywcze. Jeśli borykamy się z wypadaniem włosów, powinniśmy w szczególności zadbać o dostarczanie do naszego organizmu odpowiedniej ilości żelaza, potasu, cynku, witaminy A, czy witamin z grupy B, C i E. Produkty spożywcze, które zawierają powyższe składniki to przede wszystkim:

  • jaja, 
  • chude mięso, 
  • kasze, 
  • kakao, 
  • brokuły, fasola szparagowa, 
  • owoce sezonowe. 

Styl życia wpływa na kondycję włosów

Nadmiernie wypadające włosy mogą być również skutkiem nieodpowiedniego stylu życia, który związany jest z niedostateczną ilością aktywności fizycznej, czy nadmiarem sytuacji stresowych. Brak ruchu w naszym życiu może prowadzić do niedotlenienia komórek, a także spadku jakości krążenia krwi, co w konsekwencji prowadzi do niekorzystnego funkcjonowania całego organizmu, w tym również skóry głowy. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę unikanie sytuacji stresowych, które źle wpływają nie tylko na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne, ale również ich skutki widoczne są na naszym ciele. Tutaj zalecamy przede wszystkim stosowanie różnych technik relaksacji, wypoczynek, a także dłuższą ilość snu. Pamiętajmy, że dbanie o siebie powinno być dla nas priorytetowe. 

Wypadające włosy: jak sobie radzić?

Rozpoczynając walkę z nadmiernie wypadającymi włosami, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim próbę wykorzystania różnorodnych produktów dedykowanych. Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć wiele szamponów, mających za zadanie zmniejszać wypadanie włosów, a także odpowiednich odżywek do włosów. W tym przypadku warto wybierać sprawdzone produkty. Niektórzy wykorzystują również domowe maseczki na wypadające włosy. Pamiętajmy, że jeśli nasza przypadłość nie jest za bardzo uciążliwa, nie zaszkodzi wypróbować również takich metod. 

Nadmierne wypadanie włosów, które może prowadzić nawet do łysienia, może być konsekwencją poważnego zaburzenia hormonalnego, czy innej choroby. Ważne jest, aby w tym przypadku udać się do lekarza pierwszego kontaktu, by wykluczyć ewentualne stany zapalne. W skutecznym leczeniu wypadających włosów doskonale sprawdzają się zabiegi z wykorzystaniem botoksu. Sprawiają, że włosy są nie tylko o wiele gęstsze, ale również wyglądają na zdrowsze i piękniejsze.