Blog

Wygładzenie włosów – skuteczne sposoby

Wiele z nasz zmaga się z problemem puszących się włosów. Niesforne kosmyki pojawiające się zaraz po umyciu i pod wpływem wilgoci niszczą naszą fryzurę. Każda z nas pragnie cieszyć się gładkimi i lśniącymi włosami, które pięknie się układają. Taki efekt można szybko osiągnąć, stosując prostownicę. Nie jest to do końca najlepsze rozwiązanie, ponieważ włosy tym samym są skazane na niszczenie się i łamanie. Podpowiadamy, co zrobić, aby uzyskać zdrowy i piękny wygląd naszych włosów.

Jakie metody działają na wygładzenie włosów?

Zanim zaczniesz szukać odpowiednich sposób na wygładzenie włosów, musisz w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ich budowę oraz rodzaj porowatości. Włosy są zbudowane z trzech warstw takich jak; rdzeń, kora i łuski. Kora jest odpowiedzialna za wytrzymałość, elastyczność i fakturę. Zewnętrzna warstwa to tzw. łuska, której zadaniem jest wygładzenie i nadanie włosom połysku. To ona ma bezpośredni wpływ na to jak wygląda nasza fryzura. Jeśli chcesz mieć piękne i lśniące włosy, musisz zwrócić szczególną uwagę na kondycję łusek. Odpowiednie kosmetyki pomogą w tych działaniach, a ich głównym celem jest przywrócenie odpowiedniego pH oraz domknięcie i wygładzenie łusek. 

Dieta na gładkie i zdrowe włosy?

Dieta ma bardzo istotny wpływ na nasz wygląd i zdrowie. To od niej w dużym stopniu zależy nie tylko wygląd naszego ciała, ale również włosów, skóry i paznokci. Jeśli chcesz mieć piękne, zdrowe i wygładzone włosy zadbaj o to, aby Twojemu organizmowi nie zabrakło składników oraz substancji wspierających budowanie silnych i zdrowych włosów. Dla włosów bardzo ważne są minerały takie jak;  wapń, miedź, cynk, magnez i żelazo. Warto również spożywać produkty bogate w witaminę A, E oraz z grupy B. 

Kosmetyki wspomagające wygładzanie włosów

O włosy należy dbać zarówno od środka jak i od zewnątrz. Zdrowa dieta, dostarczanie witamin i niezbędnych składników odżywczych to podstawa w pielęgnacji włosów. Jednak, gdy już o to zadbamy, trzeba wybrać dobrej jakości kosmetyki, które wzmocnią włosy i sprawią, że będą gładkie i lśniące. Najważniejszy jest szampon i odżywka. Jeśli włosy się puszą, stawiamy na produkty o działaniu wygładzającym. Kosmetyki muszą nadawać blasku i sprężystości. Świetnie w tym przypadku sprawdzają się produkty z dodatkiem keratyny, jedwabiu i naturalnych olejków, które wnikają w głąb włosa,  odżywiają go i nawadniają. 

Aby cieszyć się gładkimi, elastycznymi i lśniącymi włosami, warto rozpocząć ich olejowanie. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod domowej pielęgnacji, do której stosuje się różnego rodzaju oleje. Olej skutecznie zatrzymuje nawilżenie włosa, jednak pragniemy zaznaczyć, że sam w sobie ich nie nawilża.