Blog

7 ważnych informacji, które warto wiedzieć przed poddaniem się korekcji nosa

Kiedy nos staje się dominującym elementem twarzy, może odciągać uwagę od innych, ładnych cech twarzy. Celem korekcji nosa jest zmiana jego wyglądu w taki sposób, anu poprawić nie tylko jego wygląd, ale także obraz całej twarzy. Wciąż jest to zabieg bardzo popularny, wykonywany na całym świecie, któremu poddają się osoby obu płci i w różnym wieku. Oto 7 informacji, które warto wiedzieć przed poddaniem się korekcji nosa.

Realne oczekiwania ma wpływ na zadowolenie z efektu

Nie oczekuj, że po operacji Twój nos będzie miał dokładnie taki kształt, jaki spodobał Ci się u innej osoby, np. gwiazdy filmowej. Układ Twojej twarzy prawdopodobnie jest zupełnie inny i osiągnięcie takiego efektu nie będzie możliwe, a nawet wskazane.. Zadaniem chirurga plastyka jest przeobrażenie nosa w taki sposób, abyś wyglądał jak najkorzystniej. Przed zabiegiem, specjalista z pewnością przedstawi Ci wizję efektów przyszłego zabiegu.

Będziesz potrzebować czasu wolnego

Korekcja nosa jest zabiegiem chirurgicznym, nie możesz poddać mu się zatem w czasie przerwy obiadowej i od razu wracać do pracy. Będziesz potrzebować od 10 do 14 dni wolnych, w czasie których Twój organizm będzie powracał do zdrowia, a obrzęki i siniaki wynikające z poddania się operacji – będą znikały. Nie ma możliwości pominięcia tego etapu. W czasie rekonwalescencji będziesz potrzebować dużo odpoczynku i dobrej diety.

Prawdopodobnie, nie polubisz swojej twarzy od razu

Widząc swoją twarz kilka dni po operacji z pewnością nie będziesz zadowolony, co więcej – możesz nawet być przerażony. Pierwsze oznaki sugerujące, że poddałeś się korekcji nosa powinny zniknąć w ciągu kilku dni. W ciągu 2 do 4 tygodni około 90% śladów powinno zniknąć i w tym czasie będziesz już widzieć pierwsze efekty operacji. Na całkowite rezultaty będzie trzeba poczekać jednak od kilku miesięcy do roku czasu, ponieważ proces kształtowania się nosa po zabiegu jest długotrwały. Cierpliwość będzie w tym przypadku Twoim sprzymierzeńcem.

Jeśli zabieg będzie przeprowadzony dobrze, efekty nie będą zwracały uwagi otoczenia

Prawidłowo przeprowadzona korekcja nosa sprawi, że Twoja twarz będzie piękniejsza z zachowaniem wszystkich jej naturalnych cech. Celem zabiegu jest przecież odwrócenie uwagi od nosa, nadanie twarzy harmonijnych rysów i sprawienie, że nos będzie ładnie „wtapiał się” w twarz, zamiast ją dominować.

Nie każdy człowiek może poddać się korekcji nosa

Aby mieć możliwość poprawienia swojego nosa, musisz spełniać kilka medycznych oraz psychologicznych warunków. Przede wszystkim, Twoje oczekiwania muszą być realistyczne. Pod względem fizycznym, powinieneś cieszyć się ogólnie dobrym zdrowiem, może być konieczne odstawienie niektórych leków, ograniczenie picia alkoholu przez jakiś czas przed operacją oraz po niej, a przede wszystkim rzucenie palenia co najmniej na kilka tygodni.

warto wiedzieć o korekcji nosa

Czasem chirurg może zalecić także inne zabiegi

Najczęściej korekcja nosa jest wystarczającym zabiegiem poprawiającym wygląd twarzy. Czasem jednak, chirurg plastyk może zalecić dodatkowe zabiegi pozwalające na poprawienie symetrii twarzy. Może to być np. zabieg poprawiający kształt brody.

Czasem może być konieczna operacja rewizyjna

Niekiedy, w wyniku nieprawidłowego procesu gojenia się może pojawić się konieczność przeprowadzenia operacji rewizyjnej, która poprawi niezadowalający wygląd nosa. Tego rodzaju operacje nie są wykonywane wcześniej niż 12 miesięcy po zabiegu, ze względu na konieczność zakończenia procesów regeneracji tkanek.