Blog

Sztuczne mięśnie brzucha? Jak to działa?

Idealnie wyrzeźbiona sylwetka jest marzeniem niejednego mężczyzny i niejednej kobiety. Aby ją osiągnąć, konieczna jest nie tylko restrykcyjna dieta, ale i systematyczne treningi. Coraz więcej osób zwraca się jednak w stronę alternatywnych metod, a jedną z nich są sztuczne mięśnie brzucha. Choć metoda ta jest obecnie najszerzej praktykowana w Stanach Zjednoczonych, to powoli zaczyna się upowszechniać się również w innych krajach. Postanowiliśmy rzucić nieco więcej światła na ten zabieg, aby przybliżyć Ci, na czym polega i czy warto się na niego zdecydować.

Silikonowe implanty mięśni brzucha – czy warto?

Sztuczne mięśnie brzucha to w rzeczywistości silikonowe implanty, które wszczepia się pod skórę po uprzednim odessaniu tłuszczu. Jest to alternatywa dla tych, którzy nie mają cierpliwości do regularnych i wyczerpujących treningów. Niekoniecznie jest to jednak opcja wyłącznie dla leniwych. Sztuczne mięśnie brzucha to rozwiązanie, które może pomóc tym, w których przypadku regularne ćwiczenia nie przynoszą pożądanych rezultatów.

Metoda ta rekomendowana jest również osobom, które mają problem z wypracowaniem właściwych proporcji umięśnienia ciała, czyli gdy przykładowo wyrzeźbione ramiona i uda nie idą w parze z fałdkami na brzuchu, nieznikającymi mimo podejmowanego wysiłku. Należy jednak podkreślić, że w Polsce zabieg nie cieszy się jeszcze zbyt dużą popularnością. Sztuczne mięśnie brzucha są metodą rozpowszechnioną przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych.

Sztuczne mięśnie brzucha w praktyce

Zabiegi polegające na rzeźbieniu określonych partii ciała stały się ciekawą alternatywą dla inwazyjnej liposukcji, związanej z silnym bólem i długim okresem rekonwalescencji. Osoba zdecydowana na tego typu zabieg, powinna w pierwszej kolejności skonsultować się ze specjalistą, który po odpowiednich badaniach dobierze rozmiar implantu. Do korygowania sylwetki stosuje się miękki silikon o stałej konsystencji. Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.

Implanty wprowadza się przez wykonane na skórze nacięcia. Po zabiegu konieczne jest noszenie przez kilka dni specjalnego opatrunku uciskowego, który przyśpiesza proces gojenia. Przez ok. miesiąc należy również prowadzić oszczędny tryb życia oraz zrezygnować z treningów. Sztuczne mięśnie umożliwiają wyrzeźbienie okolicy brzucha oraz zoptymalizowanie proporcji ciała, jednak należy pamiętać, że silikonowe implanty niosą ze sobą ryzyko powikłań, takich jak infekcje, tworzenie się blizn oraz krwiaków podskórnych, czy też przesunięcie się implantu. W takim przypadku konieczna jest przeważnie operacja korygująca.