Blog

Pomysły na prezent dla dziecka

Mikołajki już dzisiaj, a Ty wciąż nie masz prezentu dla dziecka? W natłoku obowiązków ciężko jest utrzymać nad wszystkim kontrolę. Dlatego też przygotowaliśmy dzisiaj poradnik dla zapominalskich z ostatniej chwili, czyli pomysły na prezent dla dziecka. Można je dostać szybko i łatwo, dzięki czemu nawet najbardziej roztrzepani rodzice będą mieli okazję sprawić przyjemność swojemu maluchowi.

Zabawki edukacyjne: stolik edukacyjny

To doskonały prezent dla dziecka, który z łatwością znajdziemy w ostatniej chwili. Stoliki edukacyjne są solidnie wykonane, z dbałością o najmniejsze detale, a także przemyślane pod względem kolorystyki, atrakcji i faktur. Dlatego też maluch nie będzie mógł oderwać od niego oczu. Przeznaczony dla dzieci powyżej 1. roku życia, będzie cudownym prezentem i towarzyszem zabaw, uczącym dziecko zależności przyczynowo-skutkowych i pobudzających  jego wyobraźnię. A wielość funkcji sprawia, że dziecko szybko się nim nie znudzi.

Klasyczny prezent dla dziecka: konik na biegunach

Najbardziej klasyczny ze wszystkich prezentów i od pokoleń kochany przez dzieci. Kto z nas nie kojarzy konika jako symbolu swojego dzieciństwa? W sklepach możemy znaleźć modele, które dodatkowo posiadają barierkę ochronną. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nawet najmłodsze dzieci są bezpieczne podczas bujania. Gdy dziecko dorośnie, można z powodzeniem zdemontować barierkę. Konik nie tylko bawi, ale i ćwiczy z dzieckiem rozwój ruchowy i utrzymanie równowagi – o rozwijaniu wyobraźni nie wspominając!

Zestawy kreatywne

Tego typu zabawki to doskonałe rozwiązanie na nudę! Dodatkowo posiadają również walory edukacyjne, dzięki czemu nasze dzieci szybciej się rozwijają. Zestawy tego typu najczęściej pozwalają na wykreowanie własnych tworów. Pobudza to dziecięcą twórczość i sprawia, że dzieci znacznie sprawniej wpadają na różnorodne pomysły. Prezent dla dziecka w postaci zestawu kreatywnego to świetny pomysł jako rozwiązanie na ostatnią chwilę. Z powodzeniem dobierzesz poziom trudności, a także rodzaj zestawu.

Ciekawe przeżycia jako prezent dla dziecka

Czasami rozwiązania na ostatnią chwilę są o wiele prostsze niż nam się wydaje. Jeśli Twoje dziecko posiada za dużo zabawek i zwyczajnie nie ma sensu kupować mu kolejnych, warto poszukać czegoś, co spodoba mu się z zupełnie innej strony. Prezent dla dziecka to również sprzęt do zabawy na świeży powietrzu, bilet rodzinny do muzeum lub zoo czy voucher na zajęcia dodatkowe w zakresie zainteresowań pociechy. Dla młodszych dzieci warto postawić na ciekawe przebrania.