Blog

Pielęgnacja rzęs – praktyczne wskazówki

Każda kobieta pragnie mieć piękne, długie i gęste rzęsy. Warto zaznaczyć, że kluczem do sukcesu jest ich odpowiednia pielęgnacja. Rzęsy tak samo jak włosy na głowie starzeją się, a wraz z wiekiem ich potencjał wzrostu maleje. W związku z tym stają się suche, łamliwe i kruche. Poznaj przyczyny, które mają wpływ na słabą kondycję Twoich włosów oraz sposoby jak im zapobiec!

Dlaczego rzęsy wypadają i są osłabione?

Rzęsy w dużym stopniu osłabia codzienne stosowanie tuszu oraz zalotki, która ma za zadanie podwinąć włoski. W związku z tym stają się one suche i łamliwe. Kolejnym czynnikiem, który ma również duży wpływ na utrzymaniu kondycji rzęs, jest prawidłowe wykonywanie demakijażu. W tym celu należy używać kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji rzęs. W przypadku cery wrażliwej trzeba zwrócić szczególną uwagę na skład oraz jakość kosmetyków. 

Pielęgnacja rzęs – sposoby na lepszy wygląd

Istnieje kilka podstawowych zasad, które trzeba przestrzegać, aby Twoje rzęsy były zdrowe i lśniące. Znakomitym środkiem do ich pielęgnacji jest olejek rycynowy. Posiada on właściwości scalające i regenerujące włoski, a także ma za zadanie odbudować strukturę włosków. Rzęsy dzięki temu stają się grubsze i ciemniejsze. Ponadto zawarte w nim biotyna i witamina B12 przeciwdziałają wypadaniu włosków. Natomiast kwas hialuronowy zapewnia odpowiedni stopień nawilżenia. Doskonałym zamiennikiem oleju rycynowego, są odżywki, które w swoim składzie posiadają substancje odżywcze, wzmacniające i nawilżające. Oprócz tego działają korzystnie nie tylko na rzęsy, ale również stymulują mieszki włosowe. 

Najważniejsze zasady pielęgnacji rzęs 

Pierwszym krokiem do sukcesu jest wybór odpowiednich kosmetyków, a kolejnym ich prawidłowa aplikacja. Najważniejsze jest, aby odżywki do rzęs stosować regularnie i przez długi czas. Dostępne są preparaty, które aplikuje się na noc po wcześniejszym demakijażu oczu. Rozprowadzając je na rzęsach, nawilżają i zwiększają elastyczność włosków, a u nasady odżywiają mieszki włosowe i pobudzają ich aktywność. 

Podczas pielęgnacji należy stosować również bazy, które często aplikuje się tuż przed nałożeniem tuszu. Mają za zadanie odżywić i chronić rzęsy. Oprócz tego przedłużają je i tym samym czynią makijaż bardziej efektowny. Nieumiejętny makijaż może w bardzo dużym stopniu zniweczyć działanie odżywki, ale też osłabić rzęsy. Niedokładnie zmyty tusz powoduje zaczopowanie ujść mieszków włosowych i podrażnia skórę powiek. W efekcie może to spowodować nadmierne wypadanie rzęs i ich łamliwość. Demakijaż musi być dokładny, ale też bardzo delikatny.