Blog

Operacje plastyczne dla mężczyzn – co panowie poprawiają najczęściej?

Mitem jest, że z zabiegów wykonywanych przez chirurgów plastyków korzystają wyłącznie kobiety. Mężczyźni na cały świecie są coraz liczniejsza grupą poddającą się zabiegom z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Panowie upodobali sobie szczególnie kilka zabiegów, które pomagają zwalczyć kompleksy lub wyglądać nieco młodziej. Jakie operacje plastyczne dla mężczyzn są najpopularniejsze w tym roku?

Czasem wewnętrzna energia i siła do działania nie idzie w parze z młodym wyglądem. Mężczyźni najczęściej nie chcą odmłodzić się o 20 lat, a jedynie dodać sobie bardziej świeżego i młodzieńczego wyglądu,który będzie korespondował z samopoczuciem,

Liposukcja brzucha

Problemem wielu kobiet są najczęściej obszary ud i bioder. U mężczyzn tkanka tłuszczowa lubi odkładać się na brzuchu oraz tzw. „boczkach” . Zabieg odsysania tłuszczu z tych okolic jest bardzo popularny. Kandydat powinien mieć wyrównaną wagę i nie może być otyły. Po operacji należy trzymać się diety oraz być aktywnym fizycznie, aby efekt proporcji sylwetki został zachowany.

Redukcja ginekomastii

Ginekomastia jest chyba jednym z najbardziej wstydliwych dla panów defektów dotyczących męskiego wyglądu. Tzw. „męskie piersi” powodują kompleksy prowadzące do wycofania, problemów z kontaktami międzyludzkimi i niskiej samooceny. Problem ginekomastii dotyka mężczyzn w każdym wieku. Czasem problem przestaje być widoczny po okresie dojrzewania. Redukcja ginekomastii ma na celu usunięciu nadmiaru tkanki piersiowej i gruczołowej. Po operacji męska klatka piersiowa wygląda naturalnie a blizny są niewidoczne.

Plastyka powiek

Skóra wokół jest delikatniejsza i cieńsza niż w jakimkolwiek innym miejscu. To wokół oczu najczęściej pojawiają się pierwsze zmarszczki, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Pomarszczona, opadająca skóra oraz „worki” pod oczami dodają lat. Celem plastyki powiek jest nadanie całej twarzy świeżego, młodszego wyglądu a spojrzeniu bystrości i głębi. Efekt operacji najczęściej jest niewidoczny dla osób postronnych. Widać, że coś się zmieniło i mężczyzna wygląda lepiej, jednak nie jest to radykalna zmiana w wyglądzie – dlatego mężczyźni na całym świecie tak bardzo lubią ten zabieg.

Zastrzyki z botoksu

Podstawową zaletą mniej inwazyjnej niż operacje chirurgiczne metody na zmarszczki jest szybki powrót do codziennych zajęć. U mężczyzn zmarszczki najczęściej długo nie są widoczne, aby po czasie pojawić się w formie bruzdy. Zastrzyki z botoksu pomagają uporać się z większymi zmarszczkami. Wadą zabiegu dla niektórych panów może być nietrwałość. Aby efekt się utrzymał, zabieg należy powtarzać co kilka miesięcy. Coraz częściej mężczyźni korzystają także z wypełniaczy.

Korekcja nosa

Poprawieniu wyglądu i kształtu nosa od wielu lat jest w czołówce najpopularniejszych zabiegów wśród mężczyzn i kobiet. Nos przyciąga uwagę, bo znajduje się na środku twarzy i nie sposób go ukryć. Jeśli jest zbyt duży, krzywy, garbaty.. może wpływać na pewność siebie. Wielu mężczyzn łączy medyczne powody do korekcji nosa razem z tymi estetycznymi. Wskazania medyczne to krzywa przegroda nosowa, która utrudnia oddychanie, wpływa na brzmienie głosu lub przyczynia się chrapania. Poprawienie krzywej przegrody może iść w parze z zabiegiem poprawiającym nos pod względem estetycznym.

Panowie także chcą wyglądać dobrze i chętnie poddają się zabiegom chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Jak widać po powyższym zestawieniu, najczęściej są to zabieg, których celem jest poprawienie defektu będącego źródłem kompleksów lub szybkie i nieinwazyjne poprawienie zmarszczek czyli botoks lub inne wypełniacze.