Blog

Odpowiednia pielęgnacja ust

Skóra ust jest bardzo cienka i wrażliwa, dlatego też jest wyjątkowo narażona na urazy i podrażnienia. Dodatkowo, zaczyna starzeć się już od 25. roku życia, dlatego też należy wprowadzić odpowiednią pielęgnacje ust, aby nie pokryła się przedwcześnie siateczką zmarszczek. Piękne i pełne usta przyciągają uwagę i rozpalają emocje mężczyzn. Niestety, to również wrażliwy rejon naszego ciała, który potrzebuje systematycznych sposobów na pielęgnację ust. Wystawiane na ciągły kontakt z wiatrem, słońcem, wodą i wpływ wszelkich czynników zewnętrznych stają się suche, opuchnięte, a ich kolor blednie. Jak temu zaradzić? Zapraszamy na poradnik pielęgnacji ust!

Krok 1: Nawilżenie i natłuszczenie

Kiedy wargi są właściwie natłuszczone na ich powierzchni pojawia się cieniutki film, będący „obronną tarczą” między wrażliwą skórą a czynnikami zewnętrznymi. Zatrzymuje on wilgoć wewnątrz naskórka i sprawia, że nie musimy, chcąc przynieść sobie ulgę, oblizywać wysychających ust. Wśród najlepszych substancji natłuszczajacych do pielęgnacji ust można wymienić woski, masła, olejki roślinne i parafinę. Choć regularne natłuszczanie ust zabezpiecza skórę przed utratą wilgoci, nie zapominajmy o dodatkowym nawilżeniu. W tym wypadku świetnie sprawdzą się aktywne składniki nawilżające, takie jak gliceryna, kwas hialuronowy, mocznik oraz olej jojoba. Idealne kosmetyki pielęgnacyjne do ust powinny zawierać zarówno składniki o działaniu natłuszczającym, jak i nawilżającym.

Krok 2: Masaż

Odpowiedni i regularny masaż ust pozwoli na szybkie i efektywne pozbycie się skórek, a dodatkowo sprawi, że substancje nawilżające i natłuszczające będę wchłaniać się szybciej i głębiej. Dobrym sposobem na pielęgnację ust techniką masażu jest codzienna aktywność mycia zębów. Do masażu ust używaj miękkiej szczoteczki do zębów – dzięki temu wypracujesz poranny nawyk masowania ust tuż po przebudzeniu. Dzięki regularnym masażom poprawisz ukrwienie ust i sprawisz, że powróci piękny, soczysty kolor. Dodatkowo, masaż szczoteczką pozwoli usunąć martwy naskórek. Masaż wykonujemy delikatnymi, koloistymi ruchami od jednego kącika ust do drugiego. Szczoteczka powinna być miękka i nie podrażniać skóry, a sam masaż nie powinien trwać dłużej niż minutę.

Krok 3: Pielęgnacja ust za pomocą peelingu

Peeling należy wykonywać nie więcej niż raz na dwa tygodnie, ale z pewnością nie należy się go bać, nawet jeśli mamy do czynienia z tak delikatną skórą na ustach. Stosując peeling częściej możemy bardzo podrażniać skórę ust, poniewż regeneracja martwego naskórka przebiega w określonym czasie. Ten sposob na pielęgnację ust pozwala na zachowanie promiennego i kształtnemgo wyglądu. a dodatkowo wpływa na poprawę delikatnosści skóry. Peeling do ust powinien być wyjątkowo delikatny. Najlepiej do tego typu zabiegów używać hydropeelingów do złuszczania skóry twarzy. Do wykonywania peelingu do ust nie używamy gruboziarnistych peelingów – te warto zostawić do ciała.

Sposoby na pielęgnację spierzchniętych i popękanych ust

Usta narażone są na ciągłą walkę z trudnymi przeciwnikami – wpływem pogody, środków chemicznych z kosmetyków, złej diety. Wpływa to na częste pękanie ust, ich opuchnięcia, a także nieprzyjemną pulsację. Najlepszym sposobem na ochronę ust jest dobra, sprawdzona pomadka ochronna lub balsam. Częste nawilżanie to klucz do odpowiedniej pielęgnacji ust. Jeśli sta popękają, wtedy najlepiej smarować ich skórę olejkiem z drzewa herbacianego lub oliwą z oliwek, które przyspieszą gojenie się ran.

Podsumowanie

Sposoby na pielęgnację ust nie należą do bardzo wymagających. Odrobina regularności i zaangażowania pozwoli na cieszenie się delikatną i zdrową skórę na ustach. Wpłynie to nie tylko na ich wygląd, ale również na nasze samopoczucie. Pamiętajmy również o odpowiednim nawodnieniu organizmu oraz na o odpoczynku. Stres i stałe odwodnienie może negatywnie wpływać na wygląd skóry ust.