Blog

Nieestetyczny wygląd dekoltu- jak sobie z tym poradzić?

nieestetyczny wygląd dekoltu

Szyja i dekolt to często niedocenione części ciała, a które mają ogromne znaczenie dla naszego ogólnego wyglądu. To miejsce, które eksponujemy w wielu stylizacjach, a jego atrakcyjny wygląd niewątpliwie jest istotny dla poczucia pewności siebie. Niestety, dekolt to obszar, który jest szczególnie podatny na oznaki starzenia. Z wiekiem i pod wpływem różnych czynników, takich jak słońce, wahania wagi, palenie papierosów i genetyka, skóra dekoltu może tracić jędrność i elastyczność. Pojawiają się zmarszczki, przebarwienia i utrata jędrności. Czy istnieją sposoby redukujące nieestetyczny wygląd dekoltu?

Nieestetyczny wygląd dekoltu- przyczyny

Większość z nas przykłada wielką uwagę do pielęgnacji skóry twarzy, pomijając skórę szyi i dekoltu. W efekcie, to właśnie szyja i dekolt zdradzają nasz wiek! Ponadto, partie te są bardziej podatne na procesy starzenia i działanie czynników zewnętrznych, wynika to z faktu, że:

  • znajduje się tam mniej włókien kolagenowych, przez co skóra w tych miejscach szybciej traci jędrność i elastyczność- co przyspiesza proces powstawania bruzd i zmarszczek;
  • zawiera mniej gruczołów łojowych, przez co zawiera zredukowaną ilość „ochronnego sebum” i szybciej ulega przesuszeniu;
  • niewielka ilość tkanki podskórnej sprawia, że skóra szyi i dekoltu jest cieńsza i delikatniejsza, a to sprzyja powstawaniu nierówności;
  • nierzadko pomijamy dekolt przy aplikacji kremu z filtrem, przez co partia ta narażona jest na niekorzystne promieniowanie UV, degradujące kolagen i zwiększające ryzyko powstania nieestetycznych przebarwień;
  • dekolt to również miejsce aplikacji perfum, należy mieć świadomość możliwości szkodliwych reakcji fototoksycznych (słońce + stosowanie perfum) prowadzących do powstania rumienia i przebarwień.

dekolt dojrzałej kobiety

Nieestetyczny wygląd dekoltu- rutyna pielęgnacyjna

Aby na długo cieszyć się młodym, atrakcyjnym wyglądem szyi i dekoltu, należy zadbać o te partie jak najwcześniej. W kwestii utrzymania estetycznego wyglądu dekoltu, oprócz stosowanych działań, ma również znaczenie ich systematyczność i odpowiednie dopasowanie do potrzeb. Dla osób, które chcą zadbać o swój dekolt w domowym zaciszu, istnieją pewne kroki, które można podjąć:

  • Stosowanie kremów przeciwstarzeniowych- wybieraj kosmetyki zawierające składniki takie jak retinol, kwas hialuronowy i antyoksydanty, jak np. witaminę C. Składniki te pomagają w redukcji zmarszczek, intensywnym nawilżeniu i poprawie elastyczności skóry.
  • Ochrona przed słońcem- to niezwykle ważna kwestia, aby unikać nadmiernej ekspozycji na słońce i zawsze stosować krem z wysokim filtrem UV, aby zapobiec fotostarzeniu i reakcji fototoksycznych.
  • Zdrowa dieta i regularne nawadnianie- pełnowartościowa dieta bogata w antyoksydanty oraz odpowiednie nawodnienie organizmu pomagają utrzymać zdrową skórę.
  • Samodzielne lub profesjonalne masaże szyi i dekoltu, które pobudzają ukrwienie skóry i tym samym poprawiają jej kondycję.

masaż szyi i dekoltu

Zabiegi na nieestetyczny wygląd dekoltu

Jeśli domowe metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, istnieją również specjalistyczne zabiegi wykonywane przez lekarza medycyny estetycznej lub chirurga plastycznego, które mogą być skuteczne w poprawie wyglądu dekoltu.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to innowacyjny zabieg estetyczny, który stał się ulubieńcem wielu osób poszukujących skutecznych metod poprawy stanu skóry. Procedura ta polega na nakłuwaniu skóry specjalnymi mikroigłami, które w precyzyjny sposób dostarczają skórze aktywne składniki odżywcze. Wstrzykiwaną substancją mogą być witaminy, minerały, kwas hialuronowy czy peptydy, w zależności od potrzeb skóry. Mezoterapia działa dwutorowo: przez wprowadzenie aktywnej substancji oraz poprzez zwiększoną zdolność do regeneracji skóry dekoltu po licznych i drobnych nakłuciach.

Laserowe odmładzanie

Laser frakcyjny CO2 to zaawansowana technologia, która wykorzystuje wiązkę światła o określonej długości fali do precyzyjnego i kontrolowanego mikrouszkadzania skóry. Działanie to stymuluje ją do wzmożonej produkcji kolagenu, intensywnej regeneracji i odbudowy warstw skóry. Po zabiegu skóra dekoltu będzie wyjątkowo napięta i wygładzona, znikną z niej wszelkie przebarwienia, zmarszczki ulegną spłyceniu, a cera odzyska promienny koloryt!

zadbany dekolt kobiecy

Iniekcje wypełniaczy

Najpopularniejszym wypełniaczem w medycynie estetycznej jest kwas hialuronowy. To substancja, która naturalnie znajduje się w naszym organizmie, a przede wszystkim w skórze. Niestety, z wiekiem ilość naturalnego kwasu hialuronowego zmniejsza się, wskutek czego skóra ulega scieńczeniu oraz zwiotczeniu. Skutki tego możemy obserwować przez postępującą utratę sprężystości skóry, jej przesuszenie, potrzebę dłuższej regeneracji oraz widoczną utratą blasku. Iniekcje wypełniające kwasem hialuronowym w obszar dekoltu, skutecznie zatrzymują ten proces i niwelują już powstałe oznaki starzenia się skóry.

Podobne wpisy