Blog

Modelowanie a implanty pośladków

O pięknych i jędrnych pośladkach marzy niejedna kobieta. Rozwiązaniem dla niektórych z nich mogą być implanty pośladków. Na czym polega modelowanie tej części ciała? Jak przebiega i jakie daje efekty, a także jakie są wskazania oraz przeciwskazania do przeprowadzenia tego zabiegu? Podpowiadamy!

Implanty pośladków – na czym polega zabieg ich wszczepiania?

Do modelowania pośladków wykorzystuje się bardzo wytrzymałe implanty wykonane z elastomeru silikonowego. Mają one żelową powłokę oraz gęstą konsystencję i mogą mieć kształt owalny albo okrągły, w zależności od tego, jak docelowo mają wyglądać pośladki. Implanty pośladków różnią się między sobą wagą, a także wielkością. Zabieg przeprowadza się w narkozie, trwa on około trzech godzin. W jego trakcie chirurg wykonuje nacięcie, po czym wszczepia implant w odpowiednie miejsce, na przykład pod mięśniem pośladkowym wielkim i pod powięzią, aby wymodelować pośladki w ich górnej części.

Implanty pośladków – kto może zdecydować się na zabieg?

Aby zakwalifikować się do zabiegu, należy cieszyć się bardzo dobrym zdrowiem. Jest to spowodowane tym, iż zabieg modelowania za pomocą implantów pośladków jest inwazyjny i niesie za sobą szereg możliwych powikłań. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są przede wszystkim różnego rodzaju choroby przewlekłe. Pacjentki, które cierpią na cukrzycę, choroby tarczycy, zapalenie żył (nawet jeśli zostało wyleczone), nadciśnienie, ropne infekcje skóry nie będą więc mogły z niego skorzystać.

Implanty pośladków – możliwe powikłania

Zabieg modelowania pośladków za pomocą implantów może nieść ze sobą powikłania. Jednym z nich jest ryzyko tego, że implanty pośladków będą widoczne. Poza tym na skórze pozostają blizny po nacięciu w okolicy kości guzicznej. Oprócz tego mogą wystąpić inne niedogodności, takie jak na przykład: przemieszczanie się implantu (a co za tym idzie, zdeformowanie pośladka), wielomiesięczna opuchlizna, zakażenia skóry w miejscu nacięć, blizny, krwiaki oraz zasinienia w okolicach nacięć, brzeżna martwica skóry, zator tłuszczowy czy zator tętnicy płucnej. Po wykonaniu zabiegu chirurg może oczywiście usunąć implanty, jednak blizny po nich już pozostaną.

Rekonwalescencja po zabiegu wszczepiania implantów pośladków

Niewątpliwą zaletą zabiegu jest fakt, że zaraz po nim pośladki są kształtne oraz wymodelowane. Warto jednak pamiętać, że powrót do normalnego funkcjonowania może zająć sporo czasu. Przede wszystkim po wykonaniu zabiegu należy pozostać w klinice przez dwie doby. Bardzo ważne jest, aby w trakcie całej rekonwalescencji stosować się do wszystkich zaleceń lekarza (zazwyczaj nie jest możliwe wykonywanie wielu zwykłych, codziennych czynności w tym czasie). W czasie pierwszego tygodnia po zabiegu lepiej unikać chodzenia, a w czasie pierwszych dwóch tygodni nie wolno siadać. Przez około pół roku trzeba też nosić specjalną pooperacyjną bieliznę uciskową.