Blog

Brazylijski lifting – kiedy najlepiej?

Brazylijski lifting stał się ostatnio jedną z najpopularniejszych procedur chirurgii kosmetycznej wśród kobiet. Wiele z nich korzysta z możliwości nie tylko powiększenia, ale również odpowiedniego wymodelowania pośladków. Najczęściej korzystamy z takich zabiegów jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, aby móc cieszyć się efektami w nowych bikini. Dzisiaj podpowiadamy, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie brazylijskiego liftingu. 

Operacje plastyczne – najlepszy czas

Nie da się nie wziąć pod uwagę indywidualnych możliwości i preferencji. Najczęściej najlepszy czas na wykonanie operacji plastycznych to taki, w którym dysponujemy najlepszym czasem na rekonwalescencję. Wiele osób podejmuje się ich zatem w trakcie świąt czy ferii. Brazylijski lifting wykonany zimą z pewnością sprawdzi się również pod względem rozłożonych efektów w czasie. Pamiętajmy, że jest to jedna z bardziej inwazyjnych procedur, która wymaga przejścia okresu rekonwalescencji często nawet około miesiąca. W tym czasie ważne jest, aby odpowiednio o siebie zadbać i stosować się do zaleceń lekarskich. 

Brazylijski lifting zimą?

Poddanie się operacji zimą zapewnia przede wszystkim dobre warunki pogodowe. Zima to czas, w którym rzadko wychodzimy z domu, dlatego doskonale sprawdzi się podczas okresu rekonwalescencji. Dodatkowo w zimie mamy stosunkowo rzadko do czynienia z mocnym słońcem, a już z pewnością nie wystawiamy odkrytego ciała na jego działanie. Brazylijski lifting to zabieg, który wymaga zastosowania się do zaleceń lekarskich. W czasie rekonwalescencji nie można zatem wystawiać miejsca operowanego na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak słońce. W okresie zimowym często ubieramy się również w luźniejsze ubrania, dzięki czemu skutecznie zakryjemy niechciane efekty podczas gojenia się ran. 

Brazylijski lifting – kiedy jest najlepszy czas?

Wiele osób decyduje się również na brazylijski lifting w okresie wakacyjnym. Jest to oczywiście trudniejsze ze względu na warunki pogodowe, ale często zalecane pacjentkom. W szczególności sprawdza się w przypadku osób, które dysponują czasem wolnym jedynie w lecie. To rozwiązanie zaleca się np. studentom. Ważne jest, aby pacjent odpowiednio wcześniej przemyślał i zaplanował czas potrzebny na operację i rekonwalescencję.