Blog

Zabiegi medycyny estetycznej latem

Długie dni, słoneczne poranki i ciepłe wieczory – na ten czas w roku czekają wszyscy. Zabiegi medycyny estetycznej latem to doskonała możliwość dla tych, którzy chcą wyglądać piękniej i czuć się lepiej w okresie wakacyjnym. Latem warto zdecydować się na zabiegi, które są nieco mniej inwazyjne, ze względu na silne promieniowanie słoneczne niewskazane podczas każdej rekonwalescencji. Przygotowaliśmy zatem kilka propozycji. 

Zabiegi medycyny estetycznej latem – dlaczego warto?

Wiele z nas często wykonuje zabiegi w ciągu roku, by móc doskonale wyglądać w okresie letnim. Wakacje to czas, w którym chcemy nie tylko się zrelaksować, ale również zapomnieć o swoich kompleksach i czuć się pięknie przez cały ten czas. Warto zatem odpowiednio wcześniej zdecydować się na zabiegi, które można wykonywać latem. Wiele osób decyduje się także na ten czas ze względu na okres urlopowy. Dzięki temu mogą odpowiednio zaplanować okres, w którym odbędzie się operacja i odpowiedzialnie podejść do okresu rekonwalescencji. W przypadku inwazyjnych zabiegów jest to bardzo ważne, ponieważ niestosowanie się do zaleceń lekarza może mieć wpływ na występowanie skutków ubocznych. 

Regeneracja, czyli osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to autologiczny preparat ludzkich płytek krwi w niewielkiej ilości osocza. Otrzymujemy go z własnej krwi pacjenta, co dzieje się w wirówce laboratoryjnej. Substancja bogata jest w czynniki wzrostu oraz komórki, które pobudzają inne komórki do podziału i stymulują odbudowę tkanek skóry. Wykorzystuje się go właśnie do odnowy biologicznej tkanek, jędrności, a także poprawy elastyczności. Zabiegi medycyny estetycznej latem z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego gwarantują efekt odmłodzenia, ujędrnienia, poprawy kolorytu skóry, jak również redukcję widocznych bruzd i zmarszczek. 

Odżywianie,  czyli popularna mezoterapia

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej,  wykonywana często, zaliczana jest do jednych z najbezpieczniejszych zabiegów. Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych. W ich skład wchodzą witaminy, aminokwasy oraz mikroelementy. Doskonale wpływa na odbudowę, odżywianie, odmłodzenie oraz rewitalizacje i nawilżenie skóry. Świetnie sprawdzi się jako zabieg medycyny estetycznej latem, ze względu na właściwości nawilżające, których potrzebuje nasza skóra wystawiona na promieniowanie UV. 

Zabiegi medycyny estetycznej latem –  podsumowanie

Okres wakacyjny to również czas, w którym warto podjąć się zabiegów inwazyjnych. Utrudniają one korzystanie z pięknej pogody, ale właściwe podejście do rekonwalescencji z pewnością wpłynie na efekty zabiegu. Inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej latem powinny być odpowiednio przemyślane oraz zaplanowane z wyprzedzeniem.